Tau: Czy nadal byłbym złym, wulgarnym chamem, zarażał wszystkich wokół swym plugawym trapem?

Tau rozkminia w nowym kawałku co by było, gdyby nie spotkał Boga


2020.09.28

opublikował:

Tau: Czy nadal byłbym złym, wulgarnym chamem, zarażał wszystkich wokół swym plugawym trapem?

Dziś są moje urodziny. To idealny moment, aby pożegnać się z przeszłością. To było cudowne 7 lat. Dziękuję, że ze mną byliście. Pokój – napisał pod koniec czerwca Tau.

Wpisowi towarzyszyły wideo z urywkami z całej kariery Piotra Kowalczyka pod tym pseudonimem, dlatego powszechnie odebrano to jako nie tyle zakończenie kariery, co przygotowania do zmiany ksywki. Przypominamy, że siedem lat wcześniej Medium zmieniał się właśnie w Tau. Wygląda jednak na to, że zarówno fani jak i media (w tym my), nie odczytaliśmy właściwie intencji artysty.

Sprawdź też: Koniec Tau. „Dziękuję, że ze mną byliście”

Z fanpage’a i instagramowego profilu artysty dowiadujemy się, że 28 września w sieci pojawi się jego nowy singiel „Kod”. Tego samego dnia ma ruszyć preorder płyty. Grafika zapowiadająca premierę jednoznacznie sugeruje, że Piotr pozostaje przy pseudonimie Tau.

Kiedy dwa tygodnie temu Proceente pytał Tau na gali Popkillerów, o co chodzi z pożegnaniem i czy jest to zapowiedź powrotu do ksywki Medium, raper i producent odparł enigmatycznie:

Ludzie jeszcze nie zrozumieli pewnej intrygi. Może kiedyś odkryją pewne tajemnice, które skrywam.

Jak się okazało, Tau pozstanie Tauem. Dziś do sieci trafił nowy klip rapera i wszystko wskazuje na to, że Piotr pozostaje przy swoim pseudonimie. Co więcej pozostaje także przy tematyce, do której zdążył nas przyzwyczaić. W najnowszym kawałku Tau rozkminia co by się z nim dziś działo, gdyby nie spotkał na swojej drodze Boga.

Wraz z premierą singla rusza preoder nowego albumu Tau – „Ikona„. Poza tym do sklepu bonzonrecords.pl trafiła też kolekcja ubrań „Ikona”, produkowana przez markę GodLine – Wiara Ubrana W Słowa

Pierwowzorem ikon były pochodzące z I wieku portrety grobowe odnalezione w Egipcie. Przedstawiały one wizerunek osoby, która po śmierci została pochowana wraz ze swoją ikoną. Współcześnie znane nam ikony przedstawiają wizerunki chrześcijańskich świętych. Koncepcja albumu wyraża tę rzeczywistość w następujący sposób – każdy Człowiek rozpoczyna swoje życie jako Ikona stworzona na Obraz Boga.

Zapisujemy ją poprzez czyny, słowa i myśli, a proces tworzenia obrazu naszego życia kończy się wraz z naszą śmiercią. Jakie było życie – taka będzie Ikona. W tytułowym utworze autor płyty zadaje pytanie, które jest rdzeniem tej metafory: ,,Jaka jest Twoja Ikona? Rozświetlona? A może bardzo mroczna – wielka rozpacz…?”.

Najnowszy album, to aż 20 utworów i 7 gościnnych występów, które zaskoczą wielu słuchaczy. To m.in. BRO, Małach, Sarius, Zbuku czy ks. Bartczak. Jak prezentuje się Ikona Tau? Przekonamy się już 04.12.2020 r. gdy odbędzie się sklepowa premiera wydawnictwa. Do tego czasu ,,Ikonę” zamawiać można w preorderze na www.BozonRecords.pl – czytamy na stronie preorderu.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tau (@tau.bozon)

Polecane