Tauron Nowa Muzyka Festiwal – nowa scena i nowi artyści w line-upie


2017.03.23

opublikował:

Tauron Nowa Muzyka Festiwal – nowa scena i nowi artyści w line-upie

foto: mat. pras.

Tauron Nowa Muzyka Festival wzbogaci się w tym roku o nową scenę, która będzie efektem współpracy organizatorów imprezy z marką T-Mobile. Poznaliśmy już pierwszych artystów, którzy zaprezentują się na T-Mobile Electronic Beats Stage. Dwunasta edycja festiwalu odbędzie się nieco wcześniej niż to było w zwyczaju. Organizatorzy zapraszają do Katowic w dniach 6-9 lipca. Do grona wykonawców, których zobaczymy na festiwalu w tym roku, dołączyła aż dziewiątka artystów. 7 lipca w Katowicach wystąpią Clark, Max Cooper, Porter Ricks i Fur Coat, dzień później zobaczymy Hercules & Love Affair, Kenny’ego Larkina, Gold Pandę, Christiana Löfflera & Mohnę (A/V live oraz Thomasa Brinkmanna.

Hercules & Love Affair (na zdjęciu)

Amerykańska grupa założona w 2004 roku przez producenta Andy’ego Butlera. Skład zespołu uległ od tamtego czasu kilkakrotnym zmianom, ale jego muzyka wciąż oscyluje wokół uczuciowych brzmień nowojorskiego disco i klasycznego house’u.

Gold Panda

Producent oryginalnych beatów, inspirowanych w równym stopniu hip-hopem, co różnymi gatunkami muzyki klubowej. Jego twórczość może budzić skojarzenia z nagraniami Four Teta i DJ-a Shadowa, ale Gold Panda potrafi sięgnąć także po motywy charakterystyczne dla minimal techno.

Clark

Mistrz współczesnej elektroniki. W jego twórczości słychać m.in. IDM, electro, techno, ambient i glitchu. „Świat się kończy, a Clark pisze do tego ścieżkę dźwiękową” – pisał o jego muzyce Pitchfork.

Max Cooper

Multimedialny artysta techno. Urodził się w Belfaście, ale na stałe mieszka w Londynie. Na co dzień doktor genetyki, w wolnych chwilach tworzy autorskie projekty muzyczne, wzbogacone o dokonania sztuk wizualnych.

Christian Löffler & Mohna

Pochodzący z Niemiec DJ, producent i artysta wizualny. Jak sam mówi, w muzyce stara się łączyć  „melancholię z euforią”. Löffler porusza się na styku melodyjnego tech house&#039u, minimalu i deep house&#039u. Zaprezentuje specjalne show audiowizualne z udziałem wokalistki Mohny.

Porter Ricks


W skład duetu wchodzą producenci i inżynierowie dźwięku Andy Mellwig i Thomas Koner. Ich album „Biokinetics” z 1996 roku to niekwestionowany klasyk zaszumionego dub techno. W listopadzie Porter Ricks wrócili po 17 latach z nowym materiałem – EP-ką „Shadow Boat” dla Tresora.

Thomas Brinkmann


Pochodzący z Kolonii producent działa na scenie od końca lat 80., ale uznanie zdobył za sprawą nowatorskich remiksów nagrań Richiego Hawtina, wykonanych m.in. przy użyciu gramofonu o podwójnym ramieniu. Od tamtej pory Brinkmann stał się klasykiem techno eksperymentu, m.in. za sprawą wydawnictw dla Ernst, Raster-Noton, Mute i Traum Schallplatten.

Kenny Larkin


Żywa legenda Detroit Techno. Producent i DJ o imponującym stażu i niebanalnym poczuciu humoru – w wolnych chwilach pracuje jako komik. Debiutował w 1990 roku w ramach tzw. trzeciej fali techno z Detroit. Od tamtego czasu nieprzerwanie pozostaje intrygującym twórcą, równie obficie czerpiącym z dziedzictwa czarnej muzyki, co z futuryzmu.

Fur Coat


Duet didżejów i producentów z Wenezueli, obecnie rezydujących na stałe w hiszpańskiej Barcelonie. Dzięki udanemu debiutowi dla tech-house’owego giganta Crosstown Rebels. Fur Coat szybko osiągnęli międzykontynentalną sławę specjalistów od głębokiej, mrocznej muzyki ze styku techno i house’u.

Wśród ogłoszonych już artystów tegorocznej edycji znaleźli się: Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra, SOHN, RY X, Gang Gang Dance, Hercules & Love Affair, Gold Panda, Luke Vibert, Clark, Michael Mayer, Christian Löffler & Mohna A/V live, Romare full live band, Mall Grab, Shackleton, Max Cooper, Lucy, Paula Temple, Yussef Kamaal, Palms Trax, Porter Ricks, Thomas Brinkmann, Kangding Ray, Kenny Larkin, I-F, Princess Nokia, Fur Coat, Fisz Emade Tworzywo, Ten Typ Mes, Food & Hilde Marie Holsen, Aux 88, Avalon Emerson, Dr. Rubinstein, Ho99o9, Rebeka, Chloe Martini i Niemoc


Polecane

Share This