Tauron wycofuje się ze wsparcia festiwalu Nowa Muzyka


2016.12.11

opublikował:

Tauron wycofuje się ze wsparcia festiwalu Nowa Muzyka

foto: mat. pras.

Pod koniec listopada organizatorzy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka podali pierwszych artystów, którzy mają wystąpić na katowickim festiwalu w 2017 roku. Niestety, okazuje się, że przyszłoroczna edycja uszczupli się o człon „Tauron” w nazwie. Według informacji podanych przez serwis Katowice24.info  spółka wycofuje się z finansowania imprezy.

Informacja ma póki co charakter nieoficjalny, ale przedstawiciel spółki Tauron w rozmowie z redaktorem portalu mówił: – Wprawdzie ostateczna decyzja nie zapadła, ale nic nie wskazuje na to, żebyśmy w przyszłym roku byli głównym sponsorem festiwalu. Deklaracja sugeruje, że spółka może także zmniejszyć dofinansowanie zamiast całkowicie się wycofywać. Adam Godziek, organizator imprezy, przyznaje: – Rada nadzorcza spółki spotka się na przełomie tego i następnego roku i wtedy dowiemy się, jaka jest decyzja. Jeżeli pogłoski się potwierdzą, to będzie to dla nas duży problem.

Już w tym roku festiwal stracił dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Wówczas nie chodziło jednak o dużą kwotę, ponieważ z ministerialnych funduszy do organizatorów trafiało 200 tysięcy złotych. Tauron przeznaczał na festiwal milion złotych, czyli 1/3 całego budżetu. Organizatorzy zapewniają, że festiwal się odbędzie i że szukają nowego sponsora.

Wśród ogłoszonych już artystów znaleźli się Christian Löffler & Mohna, Gang Gang Dance, Fisz Emade Tworzywo, Porter Ricks, Thomas Brinkmann, Food & Hilde Marie Holsen, Paula Temple, Dr. Rubinstein i Ten Typ Mes. Dwudniowe karnety są już w sprzedaży.


Polecane

Share This