Tede: Igi, Multi i Bałagane „zjedli Peję i wypluli”

Raper wskazuje numer z "25_godzin", który przypomina jego kawałek sprzed kilku lat.


2019.01.11

opublikował:

Tede: Igi, Multi i Bałagane „zjedli Peję i wypluli”

fot. P. Tarasewicz

Choć zarówno Tede jak i Peja na każdym kroku podkreślają, że nie są zainteresowani odgrzebywaniem konfliktu sprzed lat, to i tak w wywiadach z nimi często pojawiają się pytania o adwersarza, a oni zawsze na nie odpowiadają. W opublikowanej na łamach Noizz.pl rozmowie z Michałem Bachowskim Tede został zapytany o to, co sądzi o kawałkach nagranych przez Rycha z Young Igim, Young Multim czy Kazem Bałagane.

Ten gość jeszcze niedawno miał numery z tekstami w stylu „nie trap słag i inna padaka”, a w wywiadach opowiadał, że trap to nie jest prawdziwy hip-hop. Jeżeli więc teraz ktoś jara się jego nagrywkami z młodymi raperami, to zwyczajnie daje się oszukiwać. Inna sprawa, że wszyscy ci kolesie, zjedli Peję i wypluli na tych featuringach. Rap to jest współzawodnictwo i przy takich konfrontacjach wszystko wychodzi. Obawiam się, że ze mną nie poszłoby im tak łatwo, może dlatego nigdy się do mnie nie zgłosili – komentuje.

Tede wskazuje w wywiadzie na podobieństwa między wyprodukowanym przez Magierę tytułowym kawałkiem z nowego albumu Rycha i „Mama ma, mama da” na bicie Micha z „Mefistotedesa”. – Słyszałeś tytułowy kawałek z najnowszej płyty „25_godzin” Rycha Peji? Przecież jego bit jest oparty na tym samym motywie, co numer „Mama ma, mama da”, który nagrałem w 2012 roku. Praktycznie to samo, tylko że trochę wolniej, wystarczy posłuchać – mówi Michałowi Bachowskiemu Tede.

Całą rozmowę z artystą szykującym na ten rok album „Karmagedon” znajdziecie tutaj.

Polecane