Ten Typ Mes: „Śpiewak operowy to nie jest żaden artysta. Szewc jest bliżej artysty”


2015.02.09

opublikował:

Ten Typ Mes: „Śpiewak operowy to nie jest żaden artysta. Szewc jest bliżej artysty”

Niektórzy myślą, że to gigantycznie złożona sprawa, a dla mnie to jest dość proste – chodzi o wytwarzanie. Wytwarzasz – jesteś bliżej artysty niż jak odtwarzasz – w taki sposób Ten Typ Mes definiuje artystów w przeprowadzonej dla portalu Gazeta.pl rozmowie z Patrycją Wanat. Raper podaje przykład: Dla mnie śpiewak operowy to nie jest żaden artysta. Jest mu dalej do artysty niż komukolwiek. Szewc jest bliżej artysty, jak zrobi but według własnego pomysłu.

Jaram się bardziej takimi postaciami jak David Bowie czy Freddie Mercury, niż raperem, który zasuwa głęboko kaptur po sam nos i chce się bronić samą sztuką, i wykłada mi te smuty o tym, że jak coś jest dobre, to się samo obroni – kontynuuje Ten Typ Mes. No tak, skubańcu, ale mówiąc delikatnie – konkurencja jest ogromna, a artysta tym się różni od hobbysty, że artyście zależy, żeby dotrzeć ze swoim przekazem do odbiorcy.

Z poniższego wywiadu dowiecie się m.in., dlaczego bycie muzykiem jest równoznaczne z byciem odszczepieńcem, która płeć zdaniem Mesa rządzi światem, będzie też kilka słów o „Grubych spiętych dresiarach” i ich ofiarach.

Polecane

Share This