Tęskno prezentują klip do „Mapy”


2018.11.09

opublikował:

Tęskno prezentują klip do „Mapy”

foto: Karolina Konieczna

Dzisiaj swoją premierę ma debiutancki krążek Tęskno – „Mi”. Z tej okazji zespół zaprezentował teledysk, który powstał do utworu „Mapa”. Klip wyreżyserował Jarek Tokarski.

Coś co najbardziej urzeka mnie w podróżowaniu to fakt, że możemy zamknąć oczy i po ich otwarciu znaleźć się w zupełnie innym miejscu, w zupełnie innym czasie. To poczucie zatracenia w czasie i przestrzeni chciałem oddać w naszym klipie – mówi reżyser. – Pozorna ucieczka, multiplikacja postaci, dublowanie się miejsc i ogólne zapętlenie to motywy, które szczególnie mnie poruszają i bardzo się cieszę, że tak dobrze korespondują z tekstem i muzyką „Mapy”.

Dzięki szerokokątnym obiektywom Panavision Primo uzyskaliśmy jedyną w swoim rodzaju naturalną winietę, przez co całość ogląda się jak bajkę przez wizjer dziecięcej zabawki. Cała stylistyka klipu, stylizacje dziewczyn czy lokacje również są jednocześnie z „teraz” i z „wtedy”. Udało się przemycić inspiracje literaturą i malarstwem, a jednocześnie nie uczynić ich pretensjonalnymi. Nasza ekipa spisała się na medal, a dziewczynom dziękuję za zaufanie i szalone pomysły na etapie preprodukcji – dodaje Jarek Tokarski.

Pierwszy longlplay Tęskno ukazał pod szyldem [PIAS] Recordings Poland & Eastern Europe. Na albumie znalazło się 12 autorskich kompozycji. Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio , a wyprodukowany przez Hanię Rani i Piotra Wieczorka, który jest odpowiedzialny za mix i mastering. Na płycie znajdziemy również utwór „Razem”, stworzony wspólnie z producentem Duitem. Autorem szaty graficznej albumu jest Krzysztof Nowak, zdjęcia wykonała Karolina Konieczna.

Tęskno to wspólny projekt dwóch utalentowanych artystek, które „łączą brzmienia, melodie i dźwięki, za którymi im tęskno”. Grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka i kompozytorka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką czy skandynawskim art-popem. To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane w języku polskim teksty oraz wspomagający duet kwintet muzyków w składzie: Kornelia Grądzka (skrzypce), Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Stanisław Czyżewski (kontrabas).

W listopadzie Tęskno wyrusza w trasę po Polsce. Część koncertów promujących płytę zespół zagra na jednej scenie z Högnim – islandzkim wokalistą znanego m.in. z legendarnej grupy GusGus.

Pełny rozkład jazdy poniżej:

20.11 Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław*
21.11 Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk*
22.11 B-17, Poznań*
23.11 Niebo, Warszawa*
24.11 Artus Festival, Toruń*
02.12 Alchemia, Kraków
06.12 Pop’n’Art, Łódź
07.12 Warsztaty Kultury, Lublin
* +Högni

Polecane

Share This