Tęskno prezentuje nowy singiel


2019.10.09

opublikował:

Tęskno prezentuje nowy singiel

fot. mat. pras.

„Między nami” to pierwsza zapowiedź drugiego albumu Tęskno, który ukaże się w przyszłym roku. Kompozycja, zainspirowana rozmową z przyjacielem, koncentruje się wokół złożonych relacji międzyludzkich.

– Utwór „Między nami” opowiada o momencie, kiedy zdroworozsądkowe podejście do sytuacji, w której się znaleźliśmy nie przynosi oczekiwanego rozwiązania i ulgi. Dlatego najlepsze co możemy dla siebie zrobić, to skupić na tym co jest dobre tu i teraz. Na tym, co jest dobre „między nami”.

Zależało mi na stworzeniu atmosfery intymnej rozmowy, w której niemalże szeptem możemy powiedzieć bliskiej osobie co jest dla nas ważne i czego naprawdę nam potrzeba. „Między nami” rozpisałam na kwintet smyczkowy, fortepian i głos. Do współpracy przy postprodukcji zaprosiłam Piotra Wieczorka odpowiedzialnego za brzmienie debiutanckiej płyty Tęskno „Mi” – mówi Joanna Longić.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. W listopadzie zeszłego roku ukazał się debiutancki krążek „Mi”, który podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale również krytyków, zdobywając m.in. nominację do Fryderyka.

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”. „Między nami” otwiera nowy rozdział solowego projektu.

Pod koniec listopada Tęskno ruszy w krótką trasę koncertową. Oto jej rozpiska:

28.11 – Poznań, Próżność
29.11 – Wrocław, Impart
01.12 – Gdańsk, Drizzly Grizzly
11.12 – Warszawa, Studio S1

Polecane

Share This