The Animals & Friends i Dezerter zagrają na Cieszanów Rock Festiwal


2015.03.23

opublikował:

The Animals & Friends i Dezerter zagrają na Cieszanów Rock Festiwal

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na scenie podczas tegorocznego festiwalu w Cieszanowie. Do line-upu dołączyli The Animals & Friends (na zdjęciu) oraz rodzima załoga Dezerter.

The Animals & Friends to grupa wykonująca klasyczny repertuar legendarnych The Animals. Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu The Animals: perkusista John Steel i grający na instrumentach klawiszowych Mick Gallagher, a towarzyszą im Danny Handley i Scott Whitley. Na koncercie.

Dezerter na festiwalu zagra całą płytę „Ile procent duszy?”. To drugi występ Dezertera na podkarpackiej imprezie. Zwykle pierwszy koncert w nowym miejscu dłużej się pamięta, szczególnie że ten festiwal jest taki młody. Pamiętam wyluzowaną, rozbawioną publiczność i atmosferę bardzo wakacyjną. Słońce, przyroda dokoła stworzyły klimat, trochę jak swego czasu w Jarocinie czy później na Woodstocku. Poza tym koncertem z Dezerterem byłem w Cieszanowie również w zeszłym roku z folk punkowym zespołem R.U.T.A, zobaczyłem że festiwal się rozwija, wszystko zaczyna się sprawniej kręcić – wspomina Robert Matera, wokalista i gitarzysta Dezertera.

Organizatorzy włączają również zielone światło młodym zespołom. Rozpoczął się nabór do corocznego Przeglądu Kapel rozgrywającego się na Scenie Alternatywnej CRF. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.04.2015. W tym roku na scenie głównej CRF, wystąpią tradycyjnie zwycięzcy ubiegłorocznego Przeglądu Kapel CRF: Rotengeist (Przegląd Kapel Podkarpackich), Heroes Get Remembered (Przegląd Kapel Ogólnopolskich) oraz Berlińska Dróha (Przegląd Kapel Międzynarodowych).

Szczegóły pod tym linkiem .

Polecane

Share This