The Artery Foundation Tour


2010.01.12

opublikował:

The Artery Foundation Tour

Już 11 maja w warszawskiej Stodole w ramach The Artery Foundation Tour wystąpią formacje Alesana, A Skylit Drive, Emarosa oraz Bury Tomorrow.

Alesana, uważana za jeden z najważniejszych zespołów na scenie post-hardcore oraz screamo, będzie promować w Warszawie swój nowy krążek „The Emptiness”, który ukaże się 26 stycznia. To pierwsza płyta w składzie z nowym gitarzystą (Jake Campbell). „The Emptiness” to także pierwszy concept album w karierze Alesany oparty na historii w całości wymyślonej przez muzyków. Artyści przed premierą płyty nie zdradzają za wiele na temat treści, wiadomo jedynie że album opowiadać ma między innymi o podróżach w czasie. Płytę promują single „To Be Scared By An Owl” oraz „The Thespian” – jedne z najlepszych utworów w karierze formacji. „The Emptiness” to najbardziej kreatywna płyta Alesany, łącząca zabójcze melodie z niezwykłą głębią, którą udało się uzyskać między innymi dzięki współpracy z kwartetem smyczkowym. Promujące ją koncerty zapowiadają się więc doskonale!

A Skylit Drive to grupa nagrywającą podobnie jak Alesana dla prestiżowej wytwórni Fearless. Ma na swoim koncie dwa albumy „Wires And The Concept Of Breathing (2008) oraz „Adelphia” (2009). Z Alesaną łączy ich nie tylko label, ale także udział Kita Waltera (Alesana) w pracach nad debiutanckim krążkiem. W 2009 roku formacja uczestniczyła w trasie Warped Tour. Na swoim koncie ma także występy u boku Greeley Estates, August Burns Red, Sky Eats Airplane, This Or The Apocalypse, Escape The Fate, Chiodos czy Silverstein.

W Warszawie wystąp także grupa Emarosa, post-hardcore`owa grupa założona w 2006 roku. Debiutancki krążek „Relativity” ukazał się w 2008 roku i osiągnął bardzo dobrą sprzedaż, która pozwoliła grupie na debiut na liście dwustu najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Wokalistą Emarosy jest Jonny Craig, wcześniej wokalista grupy Dance Gavin Dance. Jonny wniósł do zespołu inspiracje soulem, które w połączeniu z precyzyjnymi hardcorowymi melodiami muzyków Emarosy stanowią nową jakość na alternatywnej scenie.

Kolejną grupą która zagra w Warszawie w ramach The Artery Foundation Tour jest zespół Bury Tomorrow – brytyjska nadzieja metalcore`a, której debiutancki krążek „Portraits” (2009) wyprodukowany przez producentów Wellerhill (Johnny Truant, Gallows, Taking Back Sunday) narobił niemało zamieszania na alternatywnym rynku.

Bilety można nabywać za pośrednictwem stron ticketpro, eventim oraz ticketonline. Wejście kosztuje 50 zł (65 zł w dniu koncertu).

Polecane

Share This