The Baseballs w Polsce


2011.06.30

opublikował:

The Baseballs w Polsce

Historia zespołu The Baseballs mogłaby posłużyć jako materiał na scenariusz filmowy…

Sam, Basti i Digger poznali się przypadkiem w 2007 roku w studiu nagraniowym, w którym szybko zaczęli pracować nad coverami hitów z lat 60 i 70. Oprócz miłości do bokobrodów i fryzur à la Elvis połączył ich podobny styl życia. Podczas pracy w studio odkryli również, że ich głosy brzmią w idealnej harmonii – (…) „To była naturalna ewolucja muzycznej spuścizny po artystach takich, jak: Elvis, Jerry Lee Lewis, Buddy Holly i inni. W ten sposób powstała grupa The Baseballs i voc’n’roll.” (…)

Sam, Basti i Digger szybko odkryli, że największą przyjemność sprawia im nagrywanie współczesnych utworów w stylizacji rock’n’rollowej i narodził się pomysł na debiutancki album. Premiera płyty Strike! w 2009 roku drastycznie zmieniła życie tych trzech młodych chłopaków. Baseballsmania opanowała Europę, a zespół zagrał setki koncertów.

Debiutancki album sprzedał się w nakładzie ponad 1 mln egzemplarzy, a singiel promujący krążek – cover utworu Umbrella Rihanny utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów w kilkunastu krajach!

W 2010 zespół postanowił wydać dwupłytową reedycję debiutanckiej płyty, zatytułowaną Strike! Back, zamieszczając na niej covery takich piosenek jak Chasing Cars Snow Patrol czy Pokerface Lady Gagi. Płyta zawiera także materiał z kulis trasy koncertowej zespołu po Finlandii.

W 2011 roku The Baseballs wydali swoją kolejną płytę, zatytułowaną String `n` Stripes, zawierającą covery przebojów artystów takich jak 50 Cent (Candy Shop), Katy Perry (California Gurlz), Ke$ha (Tik Tok), czy też Martin Solveig (Hello).

Więcej na temat koncertu – na stronie klubu Stodoła.

Bilety w cenie 89 zł (przedsprzedaż) i 99 zł (w dniu koncertu) są dostępne w kasie klubu Stodoła oraz punktach sprzedaży sieci Eventim i Ticketpro.

Polecane

Share This