The Darkness i THePetebox na Przystanku Woodstock


2012.03.24

opublikował:

The Darkness i THePetebox na Przystanku Woodstock

The Darkness – brytyjski zespół muzyczny założony w 2000 roku w Londynie. Grupa gra klasyczny rock, glam rock i glam metal, jednak sami członkowie zespołu twierdzą, że jest to klasyczny hard rock.

 

W muzyce zepołu słychać wpływ takich rockowych gwiazd lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jak: Queen, AC/DC, Elton John, Def Leppard, Judas Priest, Thin Lizzy, Cheap Trick, T.Rex, Led Zeppelin oraz Van Halen. Od innych współczesnych zespołów rockowych, The Darkness odróżnia wysoki falset wokalisty Justina Hawkinsa. 

Obecnie zespół znajduje się w stanie rozpadu, po tym jak Justin Hawkins oświadczył, że jest bardzo uzależniony od narkotyków i tak długo jak to się nie zmieni nie będzie w stanie wrócić na scenę.

 

W 2011 roku grupa The Darkness wznowiła działalność w oryginalnym składzie. Kapela obecnie przygotowuje się do trasy po Europie, po nieprzyjemnych zdarzeniach z przeszłości muzycy udzielają się w wielu akcjach charytatywnych i walczą z uzależnieniem do alkoholu i narkotyków.

THePetebox – Młody beatboxer który coverem The Pixies podbił internet – 2.000.000 wyświetleń świadczy o prawdziwym talencie. Jest to jeden z najbardziej obiecujących artystów tworzących beatbox w tym momencie. Niebawem w sklepach ukaże się jego debiutancki album Future Loops, ze znanymi coverami oraz własną twórczością.

Polecane