The Dumplings wspierają strajk kobiet premierową piosenką


2020.11.02

opublikował:

The Dumplings wspierają strajk kobiet premierową piosenką

foto: mat. pras.

Z końcem ubiegłego roku The Dumplings zawiesili działalność na bliżej nieokreślony czas. Mimo to grupa dała w tym roku kwarantannowy koncert oraz udostępniła cover „Kocham cię kochanie moje” Maanamu. Teraz Justyna Święs i Kuba Karaś dzielą się ze słuchaczami premierową piosenką „Każda z nas”, nagraną pod wpływem ostatnich wydarzeń rozgrywających się w Polsce. Publikacji nagrania towarzyszy krótki komunikat od grupy:

Dużo się ostatnio w naszym kraju dzieje. Trudno w tym momencie milczeć. Wychodzimy na chwile do Was z piosenką, która, mamy nadzieję, pozwoli wszystkim przejść przez ten ciężki czas, w którym tak mocno ograniczane są nasze prawa. Tak to widzimy, tak czujemy. Każdy ma prawo wyboru. Kady ma prawo do opieki. Kady ma prawo do wolności. Każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o sobie.

„Śmiało z miłością
Serce mi tłucze
Będę cierpliwie śpiewać
Słowem wypełniać niemoc”

The Dumplings zachęcają Was do przekazania datku na cele statutowe Centrum Praw Kobiet. Możecie to wpłacając pieniądze na konto CPK Gdańsk w banku PKO BP (nr rachunku: 39 1020 1156 0000 7202 0115 4392) ze wskazaniem celu: darowizna na cele statutowe CPK Gdańsk.

Sprawdź też: The Dumplings zamknął cykl facebookowych koncertów Kwarantanna Na Na

Polecane


Share This