The Ears nagrali „Wielką płytę”


2018.09.27

opublikował:

The Ears nagrali „Wielką płytę”

foto: Piotr Nykowski

W miniony weekend ukazała się debiutancka epka The Ears zatytułowana „Wielka płyta”. Wydawnictwo promuje teledysk do piosenki „Babilońskie gzy”, który prezentujemy poniżej.

„Wielka płyta” jest nie tylko wyprawą w świat awangardowego rocka, popu i elektronicznych eksperymentów, gdzie gitarę basową w fascynujący sposób zastąpił klarnet basowy, ale także opowieścią o blokach z wielkiej płyty, w których wielu z nas mieszkało.

Wychowywałam się w latach 80. właśnie w wysokich blokach z wielkiej płyty – mówi wokalistka The Ears Marta Uszko, na co dzień aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. – W takich blokach mieszka masę ludzi i każdy z nich, w tych czterech ścianach swojego mieszkania, przeżywa własne, niepowtarzalne historie, które opowiadamy.

Marcie towarzyszą muzycy z jazzowym doświadczeniem – Tomasz Licak – grający na saksofonach, klarnecie basowym i obsługujący różne elektroniczne cacka, Michał Starkiewicz – wyczarowujący z gitary niezwykłe dźwięki oraz Maciej Wróbel – mistrz perkusji. Pomagają im Kaja Cykalewicz-Licak i Maciej Litkowski, autorzy poetyckich tekstów.

Spotkali się w 2016 roku. Zaczynali od interpretowania piosenek Agnieszki Osieckiej czy Juliana Tuwima. Szybko zaczęli tworzyć własne piosenki i pięć z nich można usłyszeć na minialbumie „Wielka płyta”, który wydali sami dzięki zbiórce na portalu crowfundingowym odpalprojekt.pl. Nagrali je w owianym już legendą studiu RecPublica w Lubrzy z Miłoszem Wośko i, znanym ze współpracy z Kazikiem Staszewskim, Andrzejem Izdebskim.

 

Polecane

Share This