The Game w Warszawie


2010.11.30

opublikował:

The Game w Warszawie

Jayceon Terrell Taylor czyli The Game wystąpi w warszawskim klubie The Fresh już za dwa tygodnie – 15 grudnia. Na razie nie są znane ceny biletów. Koncert tego amerykańskiego rapera będzie na pewno jednym z największych hip-hopowych wydarzeń w naszym kraju.

Warszawski koncert, który odbędzie się już w środę 15. grudnia 2010 r., będzie częścią europejskiej trasy koncertowej promującej najnowszy, czwarty album The Game zatytułowany „The R.E.D. Album”.

Produkcją albumu zajęła się plejada znamienitych artystów, wśród nich: Dr. Dre, Timbaland, Kanye West, Eminem, Swizz Beatz, Will.i.am, DJ.Premier, RZA, DJ.Quik, Ryan Leslie i Pharell Williams, który jest także producentem wykonawczym projektu. Prócz imponującej liczby osób zaangażowanych w prace nad albumem, na uwagę zasługuje lista gości, którzy pojawią się na krążku. Akon, Diddy, Justin Timberlake, Ne-Yo, AZ, Jadakiss, Beanie Sigel, T.I., Nas, Busta Rhymes – to tylko część wykonawców, którzy potwierdzili swoją obecność.

The Game (źródło wikipedia.org)

The Game stał się sławny w 2005 r. po sukcesie jego albumu The Documentary i dwukrotnej nominacji do nagrody Grammy. The Game jest jedynym raperem z zachodu, który wydał multi-platynowy album. (The Documentary) od czasów 2001 Dr-a Dre, który został wydany późno w 1999 (chociaż album Tha Last Meal Snoop Dogga sprzedał się w dwóch milionach egzemplarzy, został zatwierdzony jako platyna).

Po wydaniu dwóch albumów, które zadebiutowały na pierwszych miejscach kilku list, między innymi Billboard 200, Game jest również znany z wielu beefów, w których wziął udział. Muzyka tworzona przez Game`a to podgatunek rapu, zwany gangsta rapem, który miał swoje początki w rodzinnym mieście rapera, Compton.

Jayceon Taylor urodził się w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Jego matka to Lynette Baker, a ojciec George Taylor. Mieszkał w La Brea dopóki nie przeniósł się z rodziną do Compton, kiedy miał cztery lata. Po tym, jak jego starsza siostra oskarżyła ojca o molestowanie seksualne (Jayceon miał wtedy pięć lat), ich rodzina rozpadła się i spędził osiem lat z rodziną zastępczą w Carson. W wieku czternastu lat wrócił do swojej prawdziwej rodziny w Compton. Dorastał na terytorium gangu Crips znanym jako Santana Blocc i wkrótce dołączył do Bloodów. Po ukończeniu Compton High School, krótko uczęszczał do Washington State University – w pierwszym semestrze wyrzucono go ze szkoły za posiadanie narkotyków. Po tych zdarzeniach zajął się sprzedażą narkotyków, a wieku osiemnastu lat zaczął naśladować swojego starszego brata (Big Fase 100), który był szefem Cedar Black Piru. W 2001 został pięciokrotnie postrzelony (w serce, brzuch, ręce i nogę) w trakcie handlowania narkotykami. Został przewieziony do szpitala. Zapadł w śpiączkę na trzy dni. W trakcie pobytu w szpitalu postanowił rozpocząć karierę raperską.

Po przesłuchaniu znanych albumów hip-hopowych, Taylor zaplanował swoją karierę. Z pomocą brata, Big Fase`a, założył wytwórnię The Black Wall Street Records. Poza samym Game`em, znaleźli się w niej między innymi Glasses Malone, Vita i Nu Jerzey Devil. Wybrał pseudonim „The Game”, bo tak nazywała go babcia z powodu jego zamiłowania do sportu. W 2002 został wydany jego pierwszego mixtape, „You Know What It Is Vol. 1”, przez wytwórnię Get Low Recordz. Zanim Game znalazł się w wytwórni Aftermath Entertainment, zainteresował się nim P. Diddy, jednak Dr. Dre zaproponował mu kontrakt wcześniej. W październiku 2004 roku, wydał swój pierwszy album, „Untold Story” dla Get Low Recordz. Sprzedał się 82000 kopii w pierwszych trzech miesiącach. Na płycie gościnnie wystąpili między innymi Sean T, Young Noble (z Outlawz) i JT The Bigga. Wystąpił również na mixtape`ach takich producentów jak DJ Kayslay, DJ Whoo Kid czy DJ Clue. Wkrótce raper wydał kolejnego mixtape`a dla swej własnej wytwórni, „You Know What It Is Vol. 2”. Wystąpił również w grze komputerowej „NBA Live 2004” w piosence skomponowanej przez Fredwrecka, „Can`t Stop Me”.

The Game miał kontrakt z wytwórnią Aftermath Entertainment, Dr. Dre i właściciel wytwórni Interscope, Jimmy Iovine postanowili, że będzie pracował z 50 Centem i G-Unit, stwierdzili bowiem, że to zwiększy zainteresowanie fanów zarówno Game`em, jak i G-Unit. Wkrótce wystąpił na klipach u 50 Centa, Lloyda Banksa, Young Bucka i Fabolousa. Po raz pierwszy pojawił się na klipie „In Da Club”, tańcząc z dziewczyną. Nawet zaczynając karierę został wmieszany w beefy G-Unit z Joe Buddenem, Ja Rule i Memphis Bleekiem. W 2004, przed wydaniem swojego pierwszego singla, Westside Story, wystąpił na singlu Jima Jonesa, Certified Gangstas.

Początkowo tytuł The Documentary brzmiał Nigga Wit` An Attitude Volume 1 (co można usłyszeć w tekście Dreams), jednak został zmieniony na żądanie wdowy po Eazy-E. Głównymi producentami The Documentary byli Dr. Dre i 50 Cent. Przebojowe single How We Do i Hate It or Love It wkrótce zostały nominowane do nagrody Grammy. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 i był dziesiątym najlepiej sprzedającym się albumem w USA w 2005 roku. W Wielkiej Brytanii zadebiutował na siódmym miejscu. Na całym świecie sprzedano około pięciu milionów kopii.

Z powodu beefu z 50 Centem, Game opuścił Aftermath Entertainment i zaczął pracę dla Geffen Records, by nie mieć żadnych zobowiązań wobec G-Unit. Doctor`s Advocate został wydany 14 listopada 2006 roku. Data wydania albumu została przełożona przez Game`a, aby udowodnić, że może on odnieść sukces bez pomocy Dre i 50 Centa. Game początkowo zapowiedział w magazynie XXL, że na płycie pojawi się kilka produkcji Dre, jednak podczas wywiadu na stacji Power 105 zapowiedział, że na albumie nie znajdzie się ani jedna (pozostały jednak niewydane utwory wyprodukowane przez Dre dostępne w Internecie, nie zostało wyjaśnione, czemu nie ukazały się na „Doctors Advocate”). Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, sprzedając się w ponad 358 tysiącach egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

Polecane

Share This