The Game zapłaci gigantyczne odszkodowanie za napaść seksualną


2019.10.20

opublikował:

The Game zapłaci gigantyczne odszkodowanie za napaść seksualną

fot. P. Tarasewicz

The Game będzie musiał zapłacić potężną kwotę Priscilli Rainey, która w 2015 roku oskarżyła go o napaść seksualną. Raper chciał odwoływać się od pierwotnego wyroku, ale sąd tę apelację odrzucił, zobowiązując go tym samym do wypłaty 7,1 mln dolarów.

Wyrok dotyczy sytuacji z 2015 roku. Priscilla Rainey była jedną z uczestniczek reality show „She’s Got Game” na antenie VH1. Kobieta zgodziła się umówić z The Game’em na randkę, ale nie wiedziała, że spotkanie odbędzie się poza kamerami. Game miał spotkać się z nią, będąc w stanie upojenia alkoholowego oraz pod wpływem narkotyków. Podczas spotkania raper miał kilkukrotnie napastować kobietę.

Pierwotny wyrok wyrok w tej sprawie zapadł w 2016 roku. Już wtedy The Game’a skazano na wypłacenie 7,1 mln odszkodowania. Artysta długo tego unikał, a potem jego prawnicy złożyli wniosek o ponowny proces. Sąd odrzucił go, tłumacząc, że raper lekceważąco potraktował poprzednią sprawę, nie stawiając się w sądzie na rozprawy, a także trollując Rainey w mediach społecznościowych.

Polecane

Share This