The Prodigy wracają na scenę


2022.03.09

opublikował:

The Prodigy wracają na scenę

fot. mat. pras.

Kilka dni temu obchodziliśmy trzecią rocznicę śmierci Keitha Flinta. Ciało artysty znaleziono w jego domu w Essex 4 marca 2019. Początkowo mówiło się o samobójstwie, ale śledztwo wykazało, że sprawa przedawkowania narkotyków połączonych z alkoholem jest znacznie bardziej skomplikowana.

Rozważałam samobójstwo jako przyczynę śmierci, ale aby dojść do takiego wniosku, musiałabym znaleźć dowody, które potwierdziłyby celowe działanie pana Flinta. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy samobójstwo. Nigdy nie dowiemy się, co działo się wtedy w jego głowie, dlatego też zamierzam ogłosić orzeczenie otwarte — stwierdziła po trwającym dwa miesiące śledztwie koroner.

Trzy lata po śmierci Flinta Liam Howlett i Maxim Reality zapowiedzieli powrót The Prodigy na scenę. Grupa planuje uczcić 25. rocznicę wydania klasycznego „The Fat Of The Land” dziesięcioma (przynajmniej na razie) koncertami w Wielkiej Brytanii. – Zagramy kawałki ze wszystkich płyt i może też coś, czego nie słyszeliście. Te koncerty są dla Flinty’ego – deklarują artyści.

Polecane

Share This