The Qemists i Freddy Jay w Poznaniu


2012.09.23

opublikował:

The Qemists i Freddy Jay w Poznaniu

The Qemists

Gwiazdą tegorocznego The Wildest Night Party będzie londyński zespół The Qemists łączący w swojej twórczości brzmienia rockowe oraz drum’n’bass, ale jak sami mówią o swoim stylu: „Lepiej powiedzieć, czym nie jesteśmy”. Swoją karierę rozpoczęli na początku lat 90. jako kapela rockowa. W Wielkiej Brytanii rozwijała się wtedy również scena drum and bass, którą się zainteresowali, i brzmienia nowej muzycznej formy zaczęli wplatać w swoją twórczość. Sławę zyskali po debiutanckim remiksie utworu „Everything Is under Control” duetu Coldcut. Było to zarazem ich pierwsze nagranie wydane w wytwórni Ninja Tune. W 2008 roku świat poznał ich debiutancki album – „Join the Q”. Płyta jest idealnym przykładem na to, jak trójka muzyków z Londynu łączy w swej twórczości rocka i brzmienia elektroniczne z przewagą drum’n’bassu. Współpracowali z wieloma znanymi muzykami z całego świata, m.in. z Basement Jaxx, Kano i Lady Sovereign, dla których robili szlify producenckie utworów. Ze względu na swój styl są często porównywani z takimi zespołami jak The Prodigy czy Pendulum.

Freddy Jay

Ten francuski artysta posiada niezależny styl, charyzmę oraz kulturę muzyczną, która sprawia, że jest jednym z najlepszych europejskich DJ-ów. Jako artysta totalny uwielbia eksperymentować ze wszystkimi możliwymi dźwiękami, dzięki czemu stał się prekursorem kompilacji groove i house. W swojej karierze współpracował m.in. z Bobem Sinclairem, DEE Nasty czy Martinem Solveigiem. Freedy Jay to autorskie brzmienie rozpoznawalne na europejskim rynku muzycznym.

Ponadto na dwóch różnych ze względu na gatunek muzyczny scenach wystąpią również m.in. Gooral, DJ NOZ, Matthew Clarck, The Phantom i Foxhole. W tym roku coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy mocniejszego elektronicznego brzmienia, jak i zwolennicy house`owych i bardziej popularnych stylów muzycznych.

III The Wildest Night Party

sponsor: Desperados

6 października, Poznań

Polecane

Share This