The Rasmus na dwóch koncertach w Polsce


2019.01.29

opublikował:

The Rasmus na dwóch koncertach w Polsce

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Pamiętacie jeszcze „Dead Letters”, najpopularniejszą i najlepszą płytę The Rasmus? Finowie chętnie przypomną Wam ten krążek na nadchodzącej trasie koncertowej, podczas której zagrają materiał z albumu w całości.

Trasa The Rasmus Plays Dead Letters będzie mieć dwa polskie przystanki. 21 października formacja wystąpi w Poznaniu (B17), a dzień później w Warszawie (Stodoła). Bilety dostępne będą w ogólnej sprzedaży od piątku, 1 lutego od 09:00 na LiveNation.pl.

Kamień milowy

Album „Dead Letters” to kamień milowy dla zespołu The Rasmus. Wydali cztery albumy w Finlandii przed ukończeniem 21 roku życia, wyprzedali największe areny w swoim kraju, a ich płyty osiągnęły status platyny. Ich piąty pełnowymiarowy album, Dead Letters, zawierający hit In The Shadows, sprawił że The Rasmus stał się rozpoznawalny na całym świecie. Teraz, nieco ponad 15 lat po wydaniu albumu, The Rasmus zagra go od początku do końca na serii koncertów w Europie – trasa koncertowa potrwa od końca września do początku listopada 2019 roku.

Wokalista Lauri Ylönen, wyjaśnia: – „Dead Letters” to najważniejszy album w historii The Rasmus. W momencie jego wydania, w 2003 roku, istnieliśmy już prawie dziesięć lat i byliśmy na progu dorosłości jako zespół. Pewność siebie i ciekawość, lęk przed przyszłością określiły nasz nowy styl i tożsamość na dobre. Chcemy świętować 15-lecie tego albumu, nurkując z powrotem w tym mrocznym świecie i grając go na żywo od początku do końca. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym albumem, który jest bardzo teatralny i ma mocny wizerunek. Chcemy pokazać ten wizualny świat występami na żywo – niektóre piosenki zagramy po raz pierwszy na żywo.

Album „Dead Letters” zostanie ponownie wydane na CD i LP w specjalnym wydaniu dla fanów już 6 czerwca.

Polecane

Share This