The Roots – aresztowano podejrzanego o podłożenie bomby

Policja opublikowała zdjęcie podejrzanego.


2018.03.19

opublikował:

The Roots – aresztowano podejrzanego o podłożenie bomby

foto: mat. pras.

W weekend informowaliśmy, że The Roots zostali zmuszeni do odwołania występu na festiwalu SXSW w związku z alarmem bombowym na terenie sali, w której mieli grać. W sobotę o 23.15 policjanci z Austin w Teksasie aresztowali 26-letniego Trevora Weldona, który jest podejrzanym o podłożenie bomby w Fair Market, czyli miejscu, w którym miał się odbyć koncert. Mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania zagrożenia terrorystycznego.

Po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli funkcjonariusze przyznali, że nie znaleźli zagrożenia. W odwołanym koncercie poza Rootsami mieli uczestniczyć m.in. Ludacris, Dermot Kennedy, Jessie Reyez, Rapsody, Tank & the Bangas i inni. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu występu publikując oświadczenie o następującej treści:

Ze względów bezpieczeństwa podjęliśmy trudną decyzję, aby odwołać dzisiejszy Bud Light x The Roots SXSW Jam. Po konsultacji z SXSW, Departamentem Policji w Austin i innymi władzami, uznaliśmy, że ​​jest to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa naszym gościom, pracownikom i artystom. Dziękujemy za wyrozumiałość. Naprawdę nam przykro, że musieliśmy odwołać imprezę, ale uważamy, że należy podjąć wszelkie środki ostrożności.

Polecane