The Shipyard dziś w Sopocie


2012.04.12

opublikował:

The Shipyard dziś w Sopocie

Już jutro w klubie Sfinks 700 w Sopocie w ramach koncertu Treebute dla Adasia zagra supergrupa The Shipyard oraz The Włodek Stepuro, Enchanted Hunters, Maszyna do Mięsa, Tomasz Lipiński.    

Grupa The Shipyard powstała z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, basisty, kompozytora i autora tekstów znanego z legendarnego zimnofalowego Made In Poland, który jesienią 2010 roku w związku z prowadzonym przez siebie projektem w branży stoczniowej postanowił zamieszkać w Trójmieście.

Jedynym muzykiem, którego tutaj znał, był perkusista Filip Gałązka, doskonale znany z zespołów Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys czy Izrael. Po wspólnym występie na jednej z sopockich paprykowych żywych śród zgodnie stwierdzili, iż warto kontynuować przepływ nadmorskiej dźwiękowej energii. Wkrótce dołączyła do nich Nela Gzowska (Kobiety), którą Piotr zobaczył na scenie w innym projekcie Filipa – Sound of Pixies.

Gdy powstały pierwsze szkice muzycy wspólnie zaproponowali współpracę wokaliście Rafałowi Jurewiczowi (również z Sound Of Pixies). We wrześniu, w związku z okresowym wyjazdem Neli za granicę, do składu dołączył jeszcze Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars). Tym samym można mówić o nowej trójmiejskiej supergrupie, łączącej praktycznie 3, a może nawet 4 pokolenia muzyków, których łączy zarówno erudycja, jak i podobna wrażliwość na dźwięki. Ściana potężnego brzmienia malowana zarówno z dozą melancholii i marzycielstwa My Bloody Valentine czy Slowdive ale i dekonstruowana ze wściekłością Killing Joke.

W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę 21 wieku.

skład zespołu:

Filip Gałązka – perkusja

Nela Gzowska – gitary

Rafał Jurewicz – wokal

Michał „Goran” Miegoń – gitary

Piotr Pawłowski – bas

Polecane

Share This