The Streets w Polsce

Tym razem powinno się udać!


2011.08.26

opublikował:

The Streets w Polsce

Ikona i głos brytyjskiego pokolenia XXI wieku! Występ promuje Computers And Blues – najprawdopodobniej ostatni album w historii grupy!

Wiadomością o koncercie The Streets w Polsce cieszyliśmy się w tym roku już dwa razy. I za każdym razem występy te, z różnych powodów, odwoływano. Do trzech razy sztuka. Organizatorzy Free Form Festival (14-15 października 2011) właśnie ogłosili: gwiazdą tegorocznej edycji warszawskiego festiwalu ma być Mike Skinner ze swoim solowym projektem.

The Streets to tak naprawdę solowy projekt Mike`a Skinnera, niezwykle barwnej postaci, będącej ikoną brytyjskiej młodzieży, słuchającej różnych gatunków muzyki, począwszy od house’u przez hip-hop i uk garage, a skończywszy na brit popie. Uważany za głos pokolenia XXI, jest niewątpliwie jednym z najbardziej brytyjskich artystów, śpiewając o problemach młodzieży w Anglii ich własnym językiem.


Zadebiutował w 2000 roku, singlem Has It Come to This? Nagranie dotarło do na szczyt brytyjskich listy przebojów. W 2002 roku ukazuje się pierwszy album The Streets Original Pirate Material, za sprawą którego Mike stał się pierwszoplanową postacią sceny uk garage i hip hop w Wielkie Brytanii. Płyta przyniosła dwa kolejne przeboje Skinnera:  Weak Become Heroes, Don’t Mug Yourself, oraz nominację do Mercury Music Prize,  zaś Mike został obwołany głosem swojego pokolenia. Dla wielu młodych ludzi w Wielkiej Brytanii stał się wzorem do naśladowania. Jego najnowszy album: Computers And Blues, to powrót do korzeni i jednocześnie spojrzeniem w przyszłość. Jak zapowiedział Skinner, jest to ostatni album w historii The Streets.

14 – 15 października 2011

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Ceny biletów jednodniowych:

95 zł – do 15 września

110 zł – do dnia festiwalu

130 zł – w dniu festiwalu

Ceny karnetów dwudniowych:

140 zł – do 31 sierpnia

160 zł – do 30 września

180 zł – od 1 października

Polecane