The Voice Of Poland bez Marii Sadowskiej


2014.07.16

opublikował:

The Voice Of Poland bez Marii Sadowskiej

Po dwóch latach Maria Sadowska zdecydowała się zrezygnować z udziału w programie The Voice Of Poland. W poprzedniej edycji wokalistka zasiadała na fotelu trenersko-jurorskim w towarzystwie Justyny Steczkowskiej, Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona z Afromental.

Maria Sadowska opublikowała oświadczenie, w którym tłumaczy swoją decyzję. Poniżej przytaczamy jego pełną treść. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi artystkę w piątej edycji show. Program wróci na antenę TVP2 we wrześniu.

Warto zaznaczyć, że dwie ostatnie edycje programu wygrywali podopieczni Marii Sadowskiej – III edycję wygrał Mateusz Ziółko, IV Juan Carlos Cano.

Kochani,

Ostatnie dwa lata okazały się dla mnie bardzo pracowite i pełne pozytywnych zaskoczeń. Złożyły się na to rozmaite projekty muzyczne, sukces filmu „Dzień Kobiet” i związane z nim podróże po festiwalach na całym świecie, duże przedsięwzięcie jakim jest album „Jazz na ulicach” czy udział w programie „The Voice of Poland”.

Kiedy rok temu otrzymałam propozycję objęcia jednego z trenerskich foteli w tym bez wątpienia największym muzycznym show w kraju, długo nie mogłam się zdecydować. Nie byłam przekonana, czy udział jazzowego muzyka i reżysera, który funkcjonuje gdzieś z boku całej tej mainstreamowej machiny, może być interesujący dla odbiorcy komercyjnego programu. Postanowiłam jednak to ryzyko podjąć. Swój udział w programie potraktowałam jako wyzwanie i kolejny krok w misji, którą od lat uprawiam: zawsze chciałam zarażać miłością do muzyki niekomercyjnej, często wręcz niszowej – muzyki, która choć wydaje się czasem nieprzystępna, potrafi w pełni poruszyć najgłębsze ludzkie uczucia, pragnienia i tęsknoty. Okazało się, że wśród wielu młodych wokalistów drzemie ta sama potrzeba. Cieszę się, że mogłam dać im możliwość zaprezentowania się w gatunkach, które tak bardzo kochają.

Nie sądziłam, że udział w programie okaże się dla mnie tak fascynujący. Odkryłam w sobie wielkie pedagogiczne zapędy, które pozwoliły mi doprowadzić do zwycięstwa dwóch moich wspaniałych podopiecznych – Mateusza Ziółko i Juana Carlosa Cano.

„The Voice of Poland” to dla mnie także fantastyczne spotkania z moimi kolegami – wspaniałymi ludźmi i niezwykłymi muzycznymi osobowościami:

Legendą polskiego rocka Markiem Piekarczykiem, z którym godzinami rozmawialiśmy o życiu ucząc się od siebie nawzajem podejścia do otaczającej nas rzeczywistości…

 

Pełnych pasji Tomsonem i Baronem, których olbrzymia wiedza na temat polskiej i światowej muzyki sprawiała, że każda rozmowa z Nimi zamieniała się w niezapomnianą podróż poprzez muzyczne galaktyki!

Edytą Górniak, której poznanie w trzeciej edycji było dla mnie wielką niespodzianką. Szybko zawarłyśmy kobiecy front i do dziś możemy liczyć na swoje wsparcie.

Justyną Steczkowską, z którą znamy się najdłużej. Nasze rozmaite doświadczenia pozwoliły nam często mówić jednym głosem.

Wszyscy, którzy mnie dobrze znają wiedzą jednak, że nie potrafię zatrzymać się w jednym miejscu na dłużej. Chęć nowych doświadczeń i wyzwań wciąż pcha mnie do przodu.

W taki sposób powstała płyta „Jazz na ulicach”. W pracę nad tym albumem zaangażowany jest cały zespół ludzi i współpracowników, ponieważ „Jazz na ulicach” to nie tylko moja kolejna autorska płyta, ale także ważna dla nas idea, którą wspólnie staramy się szerzyć. Nie spodziewaliśmy się, że marzenia o tym, aby jazz naprawdę wyszedł na ulice zaczną się spełniać na tak szeroką skalę i w tak zawrotnym tempie! Dowodem tego była choćby Wasza liczna obecność podczas wiosennej części trasy koncertowej „Jazz na ulicach Live Tour”.

 

Sukces tej trasy już teraz pozwala nam zapowiedzieć, że jesienią spotkamy się podczas jej drugiej jeszcze większej odsłony! Druga połowa roku to także mój udział w zakontraktowanych już wcześniej kilku innych ciekawych projektach koncertowych, o których będziemy Was wkrótce informować. To wreszcie także czas na kolejny etap prac nad filmami, nad którymi pracuję od ponad roku. Do tej pory godziłam prace nad scenariuszami ze zobowiązaniami wynikającymi z promocji płyty, koncertów, czy pracy na planie „The Voice of Poland”. Niestety wiem już, że w kolejnym sezonie nie uda mi się wszystkiego pogodzić i z przykrością muszę zrezygnować z funkcji trenera w nadchodzącej edycji.

Z tego miejsca chciałabym podziękować przede wszystkim uczestnikom, których spotkałam w programie. Moja rezygnacja nie oznacza jednak zarzucenia współpracy z osobami, które objęłam artystyczną opieką. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli zaprezentować Wam efekty naszych wspólnych działań. Zapewniam, że czeka Was wiele wspaniałych dźwięków spod rąk tych młodych utalentowanych ludzi.

 

Dziękuję również dyrekcji Programu Drugiego Telewizji Polskiej za zaufanie, a producentowi polskiej edycji „The Voice” firmie Rochstar za wspaniałą współpracę. Praca z Wami to czysta przyjemność!

Jestem przekonana, że kolejny sezon odkryje przed nami równie wspaniałe głosy, a mojej następczyni życzę niezawodnego słuchu i jak najciekawszych muzycznych spotkań z podopiecznymi.

Niech dobra muzyka będzie zawsze z Wami!

Maria Sadowska

Polecane

Share This