The Washing Machine w trasie


2012.04.10

opublikował:

The Washing Machine w trasie

Najbliższe koncerty:

11.04 – Chorzów – „Chorzowskie Centrum Kultury” – Inne Granie

13.04 – Kraków – Magazyn Kultury

14.04 – Kędzierzyn-Koźle – „Tunel”

15.04 – Tarnowskie Góry – „YazzClub”

21.04 – Łódź – „Wytwórnia” – ( Power Of Trinity, Upside Down)

18.05 – Bełchatów – MDK

19.05 – Łódź – Święto Łodzi

26.05 – Wągrowiec – „Festiwal Aura”

02.06 – Konstantynów Łódzki – MDK

09.06 – Elbląg – „Mjazzga”

12.06 – Warszawa – „Hard Rock Cafe” ( Farel Gott)

Pochodząca z okolic Łodzi grupa The Washing Machine zdobywa coraz większe uznanie na polskim rynku muzycznym.

Od 2007 roku koncertują regularnie i nieprzerwanie, dając się poznać polskiej publiczności podczas wielu różnych imprez, od kameralnych koncertów klubowych, przez audycje radiowe (m.in. Radiowa Trójka, Roxy Fm), po występy na dużych festiwalach (m.in. Jarocin Festiwal, Pepsi Vena Festival, Red Bull Tourbus, Maj Music Festival, Przystanek Woodstock) czy supporty takich zespołów jak The Subways, Glasvegas, Ulterior.

Przełomem był dla nich rok 2010. W kwietniu, jako jedyny polski zespół, wzięli udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media (NME, BBC Radio-1) których celem było zaprezentowanie młodych,obiecujących zespołów. W ramach trasy „UK Promo Tour” wystąpili w Londynie (O2 ACADEMY) oraz Liverpoolu (kultowy Cavern Club).

Tego samego roku zadebiutowali płytą z muzyką do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari” która spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem publiczności..

Długo wyczekiwana płyta zespołu, zatytułowana „Into the Sun”, ukazała się nakładem Polskiego Radia/Warner Music Poland. Patronat medialny nad wydawnictwem objęła „Radiowa Trójka”.

Polecane

Share This