The Weeknd najlepszy na platformach cyfrowych


2022.03.02

opublikował:

The Weeknd najlepszy na platformach cyfrowych

fot. mat. pras.

Kanadyjski gwiazdor właśnie zdobył drugą z rzędu nagrodę Global Digital Single, przyprawą dla najpopularniejszych utworów na platformach cyfrowych. Artysta otrzymał wyróżnienie za przebój „Save Your Tears”.

Nagrodę przyznaje IFPI, organizacja reprezentująca globalny rynek muzyczny. Pod uwagę brane są wyniki zarówno ze streamingu, jak i legalnych pobrań ze wszystkich platform cyfrowych.

Piosenka „Save Your Tears” z płyty „After Hours” zgromadziła w 2021 roku równowartość 2,15 miliarda streamów, pokonując m.in. megahit „Stay”, za który odpowiadają The Kid LAROI i Justin Bieber (2,07 miliarda streamów) czy „Levitating” Dua Lipy (1,88 miliarda).

W 2020 roku Global Digital Single Award również trafiła do The Weeknd, wówczas za „Blinding Lights” (równowartość 2,72 miliarda streamów).

„Save Your Tears” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych utworów minionego roku. Singiel pokrył się platyną w 14 krajach na trzech kontynentach. Numer trafił na szczyt licznych list przebojów i doczekał się remiksu z udziałem Ariany Grande (numer 1 w USA).

„Save Your Tears” to jedna z ukochanych piosenek na całym świecie – przyznała Frances Moore z IFPI. – Gratulacje dla The Weeknd i jego ekipy z okazji zdobycia Global Digital Single Award drugi rok z rzędu. To niebywałe osiągnięcie.

Polecane

Share This