The Weeknd przekaże milion dolarów na pomoc w walce z głodem w Etopii

Rodzice muzyka pochodzą z Etopii


2021.04.05

opublikował:

The Weeknd przekaże milion dolarów na pomoc w walce z głodem w Etopii

W listopadzie 2020 roku doszło do aktów przemocy między rządem regionalnym a rządem federalnym w regionie Tigray. W wyniku konfliktu przesiedlono ponad milion osób, a szacuje się, że ponad 4,5 miliona osób jest w potrzebie.

Według raportu New York Times z lutego, wewnętrzny raport rządu USA mówi, że urzędnicy w Etiopii prowadzili systematyczną kampanię czystek etnicznych w Tigray. Walki wpłynęły na zbiory, przez co niektóre obszary w regionie stanęły w obliczu klęski głodu.

Moje serce pęka z powodu mojego ludu w Etiopii, kiedy niewinni cywile, od małych dzieci po osoby starsze, są bezsensownie mordowane, a całe wioski przemieszczają się w obawie przed strachem i zniszczeniem. Przekażę milion dolarów, aby zapewnić dwa miliony posiłków w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ i zachęca, tych, którzy mogą, aby również pomagali – napisał artysta.

Rodzice The Weeknd pochodzą z Etiopii, ale przed narodzinami gwiazdy wyemigrowali do Kanady.

W zeszłym roku muzyk przekazał darowizny wielu organizacjom, w tym milion dolarów na pomoc w walce z COVID-19, 500 000 dolarów na organizacje zajmujące się równością rasową w następstwie zabójstwa George’a Floyda i 300 000 dolarów na fundusz pomocowy po wybuchu w Bejrucie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez The Weeknd (@theweeknd)

Polecane

Share This