These Go To Eleven wydadzą debiut


2012.03.04

opublikował:

These Go To Eleven wydadzą debiut

These Go To Eleven to zespół, jakiego brakowało w Polsce. Przebojowy, melodyjny punk rock, inspirowany głównie amerykańskim graniem. Momentami nieco popowy, ale w żadnym wypadku nie przesłodzony. Skojarzenia z Millencolin, The Loved Ones czy Menzingers są jak najbardziej wskazane. Wielu próbowało wcześniej, ale to właśnie warszawiakom udało się uniknąć bezmyślnego małpowania pop punkowych melodyjek i stworzyć własne, charakterystyczne brzmienie.

Z pewnością pomogło im w tym doświadczenie, wyniesione z poprzednich zespołów. Członkowie These Go To Eleven udzielali/udzielają się w takich formacjach jak Sunrise, Hundred Inch Shadow, Coalition czy Hands Resist.

Na debiutanckiej płycie, zatytułowanej Some Old Memories, znajduje się 12 przebojowych, zaśpiewanych po angielsku utworów. Trzy akordy? Zapomnij. Na krążku usłyszysz gitarę akustyczną, tamburyn i sporo damskich chórków. A na deser akustyczna wersja jednej z piosenek.

Album został nagrany i wyprodukowany w całości przez członków zespółu w różnych studiach i salach prób rozsianych po całej Warszawie.

Premierę płyty zaplanowano na 10 marca, a już teraz całego albumu można posłuchać za darmo w internecie, na stronie www.thesegotoeleven.org.

CD wydaje niezależne wrocławskie wydawnictwo, Long Walk Records.

Polecane

Share This