Thom Yorke nienawidzi płyt CD


2009.08.08

opublikował:

Thom Yorke nienawidzi płyt CD

Nienawiść do CD rosła w Thomie od wielu lat. Na oczy wokalistka ostatecznie przejrzał w momencie, gdy niecodzienna dystrybucja krążka Radiohead, „In Rainbows” (fani mogli kupić wydawnictwo przez internet, płacąc dowolną sumę), zakończyła się wielkim sukcesem. Od tamtego czasu jest zdania, że elektroniczne rozprowadzanie nagrań jest jedyną słuszną drogą, która może doprowadzić do rozwoju muzycznego przemysłu.

„Ja i Stanley (Donwood, grafik – przyp. red.) od zawsze nienawidziliśmy płyt CD. Po prostu pierd**ony koszmar”, powiedział Yorke w rozmowie z „Believer”. „Jest obecnie coś takiego jak proces naturalnej selekcji. Dwadzieścia lat temu przemysł muzyczny był bliski śmierci, ale – Alleluja! – pojawiło się CD i pchnęło rynek do przodu. Zasadniczo jednak, nośnik ten umarł.”

„Jeśli zapomnisz na chwilę o pieniądzach – o ile jest to w ogóle możliwe, bo przecież mówimy tu o źródle utrzymania każdego człowieka – i spojrzysz na to pod kątem najwspanialszej sieci radiowej, jaka kiedykolwiek powstała, w mig dostrzeżesz ogromną różnicę.”

Polecane

Share This