Timbaland nagrał z brazylijskimi artystami


2020.08.22

opublikował:

Timbaland nagrał z brazylijskimi artystami

To zapowiedź debiutanckiego solowego albumu Martina, „Original”, którego premiera zaplanowana jest na początek października.

Piosenka jest dokładnie taka, jak pierwsze sekundy teledysku wyreżyserowanego przez Felipe Sassiego. Zapiera w dech piersiach i nie daje czasu na zastanowienie. Zanim się obejrzysz, zanurzysz się w bitach Timbalanda, uzależniającym groove Bruna oraz pełnym radości wokalu Izy. Jak opowiada sam Martini:

– Piosenka powstała wskutek szczęśliwego zbiegu okoliczności. Praca z Timbalandem od dawna była dla mnie wielkim marzeniem. Jego praca zawsze stanowiła dla mnie olbrzymią inspirację. Również Iza należy do grona moich ulubionych artystów. Gdy skończyłem prace nad utworem w studiu z Timbalandem i wróciłem do Brazylii, pomyślałem, że w kawałku musi znaleźć się brazylijski głos. Dlatego od razu pomyślałem o Izie. Na szczęście kawałek bardzo się jej spodobał.

Oddajmy głos Izie:

– Bruno Martini to zachwycający artysta. Jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego. Dla mnie singiel jest szczególnie ważny, bo dokonania Timbalanda wiele dla mnie znaczą. Długo nie mogłam przyzwyczaić się do myśli, że teraz i ja będę mogła z nim coś zrobić. Mam nadzieję, że „Bend the Knee” przypadnie Wam do gustu.

Bruno Martini ma na koncie ponad 30 singli, w tym hity po angielsku i portugalsku. Jego debiutancki utwór, „Hear Me Now” feat. DJ Alok & Zeeba, okazał się najpopularniejszym brazylijskim utworem wszech czasów w serwisach cyfrowych na całym świecie, zdobywając ponad 470 mln streamów oraz 344 mln wyświetleń klipu. Do innych wielkich przebojów artysty należą „Sun Goes Down” feat. Isadora – ponad 70 mln streamów w Spotify i 25 mln wyświetleń wideo czy „Never Let Me Go” feat. Alok & Zeeba – 154 mln streamów w Spotify i 62 mln wyświetleń teledysku.

27-letni Bruno Martini to  jedno z najważniejszych nazwisk we współczesnej muzyce elektronicznej. Ma na koncie występy m.in. na Rock in Rio, Tomorrowland czy EDC Las Vegas. Timbaland, który współpracował z największymi gwiazdami muzyki, był oczarowany singlem „Living on the Outside”, dlatego sam odezwał się do Bruna z pytaniem, czy chciałby coś wspólnie nagrać. Maritni miał spędzić z producentem jeden dzień. Ostatecznie skończyło się na 10-dniowej sesji oraz ośmiu wspólnych utworach. Jednym z nich jest „Bend the Knee”.

Bruno Martini dorastał w muzykalnej rodzinie. Jego ojciec, Gino, jest członkiem zespołu Double You. Bruno zaczął grać na gitarze, gdy miał 8 lat. W liceum założył rockowy zespół, a następnie ze swoją wieloletnią partnerką Mayrą stworzył duet College 11, który oczarował Disney Channel. Projekt przerodził się w sitcom. Bruno w międzyczasie bardzo rozwinął się jako artysta, dlatego postanowił, że czas na stworzenie czegoś solo.

Źródło: Universal Music Polska / YouTube

Polecane


Share This