Timbaland nie wystąpi na Orange Warsaw Festival


2014.05.17

opublikował:

Timbaland nie wystąpi na Orange Warsaw Festival

Timbaland odwołał całą europejską trasę, w tym zaplanowany na 15 czerwca koncert w ramach Orange Warsaw Festival. Przy okazji producent poinformował, że kolejny raz zmienia tytuł zapowiadanej przez siebie nowej płyty. Na ten moment krążek będzie nosił tytuł „Opera Noir”. Gościnnie pojawią się na niej nowa artystka Timbalanda V oraz Cee Lo Green.

Organizatorzy mają jednak także dobre wiadomości – do line-upu OWF dołączyli Jurassic 5 oraz The 1975, zamykając tym samym skład imprezy. Obie grupy wystąpią 15 czerwca.

{Diil}

Jurassic 5

Legendarna amerykańska grupa hip-hopowa założona w 1993 roku w Los Angeles. Tworzy go sześciu muzyków – dwóch dj-ów/producentów i czterech wyjątkowo charakterystycznych raperów, którzy wspólnie występując stworzyli nieznany wówczas poziom eksperymentalnego rapu. Ich pierwsze wydawnictwo – The Jurassic 5, na którym znalazły się utwory takie, jak „Concrete Schoolyard” czy „Jayou”, w któtkim czasie zjednało im rzesze fanów. Kolejny album – Quality Control – przyniósł zespołowi niekwestionowany, międzynarodowy rozgłos. Zawierał on utwory takie jak „Quality Control”, „Jurass Finish First” czy „Swing Set”, z unikatowym brzmieniem. Płyta Feedback, wydana w 2006 roku, to ich sukces sprzedażowy. Znalazła się na 15 miejscu amerykańskiej listy magazynu Billboard. Po trasie koncertowej promującej to wydawnictwo, artyści zdecydowali skupić się na solowych karierach, nigdy jednak nie wykluczając powrotu do wspólnego grania. I już w 2013 roku zespół ponownie dawał koncerty, a w czerwcu tego roku przyjeżdża do Europy na trzytygodniowy tour.  Koncert na Orange Warsaw Festival 2014 będzie jednym z koncertów w ramach europejskiej trasy.

 

The 1975

Art-popowy kwartet z Manchesteru. W na przełomie 2012 i 2013 roku wydali 4 epki, a na debiutancki album – „The 1975” – kazali fanom czekać aż do września 2013. To czekanie jednak się opłaciło. Wyprodukowany przez perkusistę Georga Daniela, frontmana Matthew Healy oraz producenta Mike’a Crossey’a (producenta zespołów takich, jak: Arctic Monkeys czy Foals), a nagrana w Liverpool’s Motor Museum, spotkała się  z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony publiczności jak i krytyków i już w tydzień po premierze znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży. Płyta pt. 1975 to kolekcja wspomnień, zasłyszanych fragmentów rozmów, migawek z przeszłości, ułożonych w miłosny list do młodzieży, zagrany jak w techni-kolorze. Rok 2014 to kontynuacja sukcesu. Rozpoczęli go od trzech wyprzedanych koncertów w Londyńskim Brixton Academy oraz występów w Austrii i Japonii, a bilety na ich kwietniowy koncert w Royal Albert Hall wyprzedały się w ciągu zaledwie kilku dni. Mają także wielu zagorzałych fanów w Polsce, którzy czekają na kolejny ich koncert.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This