Tinariwen – tańsze bilety tylko do czwartku


2011.09.20

opublikował:

Tinariwen – tańsze bilety tylko do czwartku

Koncert Tinariwen w stolicy to bez wątpienia jeden z najważniejszych punktów programu warszawskiej koncertowej jesieni, legendarna grupa wystąpi tu po raz pierwszy! Muzyków z Sahary supportować będzie polsko-ukraińskie trio Dagadana – będzie to pierwszy koncert po premierze nowej płyty tego zespołu! Tylko do najbliższego czwartku (22.09) bilety na to wydarzenie kupić można w niższym przedziale cenowym!

Tinariwen

support: Dagadana

22.10 – Warszawa, Palladium

Bilet normalny – stojący: 99 zł (do 22.09), 119 zł (od 23.09 do końca)

Bilet VIP – siedzący: 139 zł (do 22.09), 159 zł (od 23.09 do końca)

Bilet VIP – numerowane miejsce siedzące na balkonie – uprawnia do odbioru specjalnego, wydrukowanego na papierze ekologicznym plakatu B1 (limitowana edycja)

Dystrybucja: Ticketpro (m.in. Salony Empik i Media Markt) oraz kasa Palladium.

Najnowsza, wydana przez Universal Music Polska, płyta Tinariwen zatytułowana ”Tassili” nagrana została na algierskiej pustyni i jest powrotem do muzycznych korzeni grupy – tym razem elektryczne gitary zostały zastąpione akustycznymi, a towarzyszą im prymitywne, plemienne rytmy. W powstaniu albumu wzięli udział Tunde Adebimpe i Kyp Malone z TV On The Radio a także Nels Cline z zespołu Wilco.

Muzyka Tinariwen, następców legendarnego Ali Farka Toure, to afrykański blues, rytm tradycyjnej muzyki regionu Południowej Sahary, dźwięki pustyni. Historia grupy zaczyna się w 1982 roku w obozie Tuaregów w Libii, to stamtąd ci gitarowi poeci i duchowi rebelianci rozpoczęli swoją podróż na sceny świata. Tinariwen to pierwszy zespół z tego kręgu kulturowego używający gitar elektrycznych, według Roberta Planta (Led Zeppelin) i Thoma Yorke`a (Radiohead), grupa ma szansę zostać najlepszym współczesnym zespołem rockowym.

Pierwszy studyjny album Tinariwen – „The Radio Tisdas Sessions” ukazał się na CD w 2002, jednakże zespół ma na swoim koncie sporą liczbę amatorsko rejestrowanych kaset. Druga płyta zespołu zatytułowana „Amassakoul” („Podróżnik”) przyniosła tej formacji międzynarodowy rozgłos i zaowocowała koncertami na całym świecie, m.in. na festiwalu Roskilde czy u boku Carlosa Santany i The Rolling Stones.  Silną pozycję grupy umocniły dwie kolejne, znakomicie przyjęte płyty „Aman Iman” i „Imidiwan”. W Polsce Tinariwen dali niezwykle entuzjastycznie przyjęty występ na festiwalu Open`er w 2010 roku.

Dagadana to polsko-ukraińskie trio, które zakończyło właśnie prace nad swoją drugą płytą “Dlaczego nie”, następczynią nagrodzonego Fryderykiem albumu “Maleńka”. Zespół tworzą Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski, w nagraniach nowej płyty wspomogli ich liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela Ze Wsi Warszawa oraz Marokańczyk Hmat ait Ibrahim. Muzyka Dagadany to wyjątkowa mikstura folku, world music, jazzu, poezji śpiewanej a nawet muzyki klasycznej, z całą pewnością stanowić będzie idealne dopełnienie saharyjskich brzmień Tinariwen!

Polecane

Share This