Tito & Tarantula już dziś wyruszają w trasę!


2010.02.23

opublikował:

Tito & Tarantula już dziś wyruszają w trasę!

Zespół zagra 6 koncertów w samych Włoszech, później powędruje do Niemiec, Belgii aby w końcu zawitać do Polski. Formacja zagra w czterech miastach naszego kraju – we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz Warszawie. Grupa będzie odwiedzała te miasta odpowiednio 9, 10, 11 oraz 12 marca.

 

Tito & Tarantula to amerykańska formacja, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku, doskonale znana jest wszystkim wielbicielom filmów Roberta Rodrigueza. Grupa stworzyła muzykę na potrzeby takich obrazów jak „Desperado” czy „Od Zmierzchu Do Świtu”, gdzie również pojawiła się w roli muzyków – wampirów. Także podczas jednej z tras koncertowych, zespołowi jako trzeci gitarzysta towarzyszył sam Robert Rodriguez. Lider zespołu – Tito Larriva ma także na swoim koncie liczne role filmowe, np. zagrał on szaleńca w „Million Dolar Hotel” Wima Wendersa.

 

W 1997 roku ukazał się długo oczekiwany debiut zespołu, rewelacyjnie przyjęty krążek „Tarantism”, a już 2 lata później swoją premierę ma kolejny album „Hungry Sally & Other Killer Lullabies”, gdzie zespół znowu przy wykorzystaniu bardziej i mniej typowych instrumentów dla muzyki rockowej (jak skrzypce czy mandolina), stworzył zupełnie nową i pasjonującą jakość w muzyce. Ciekawostką może być również fakt, że w 1997 roku utwór „White Train” został motywem przewodnim…mistrzostw świata we wrestlingu. Na kolejnej płycie – „Little Bitch”, która swoją premierę miała w 2000 roku, zespół poszedł w kierunku eksperymentów muzycznych: jednak nowatorskie brzmienie i zupełnie nowe podejście do wokali  nie do końca odpowiadało fanom grupy i na  kolejnym krążku – „Andalucia” (2002 r.), zespół powrócił do stylu wypracowanego na 2 pierwszych płytach.

 

W kwietniu 2008 roku swoją premierę miał piąty album w dyskografii formacji – „Back Into The Darkness” natomiast na polskim rynku, krążek ten ukazał się na początku 2009 roku. Płyta zebrała doskonałe recenzje, a sam zespół spędził niemalże pół roku w trasie koncertowej promującej album, podróżując po całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

 

Na polskich koncertach zespołu na pewno nie zabraknie nie tylko kompozycji z ostatniego  krążka, ale również i tych najbardziej klasycznych, jak „After Dark”, „Back to the House That Love Built” czy „Strange Face of Love”. Zapraszamy – bilety jeszcze w sprzedaży!

 

Tito & Tarantula

 

09.03.2010 – Wrocław, Od Zmierzchu do Świtu

Ceny biletów:

85 zł/ 95 zł (w dniu koncertu)

 

10.03.2010 – Katowice, Rialto

Ceny biletów:

Miejsca stojące: 80 zł/ 90 zł (w dniu koncertu)

Miejsca siedzące: 70zł/ 80 zł (w dniu koncertu)

 

11.03.2010 – Kraków , Rotunda

Ceny biletów:

80 zł/ 90 zł (w dniu koncertu)

 

12.03.2010 – Warszawa, Proxima

Ceny biletów:

80 zł/ 90 zł (w dniu koncertu)

 

Start koncertów godz. 20:00, otwarcie bram godz. 19:00

 

Więcej informacji na stronie:

www.metalmind.com.pl

 

Bilety do nabycia od 12 stycznia na stronach:

www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,  www.eventim.pl www.bileteria.pl

 

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Polecane

Share This