Tito & Tarantula koncertuje w Polsce


2009.06.12

opublikował:

Tito & Tarantula koncertuje w Polsce

Po środowym koncercie w Poznaniu nadchodzi czas na kolejne polskie miasta na trasie Tito & Tarantula.. Dziś pojawią się w krakowskiej Rotundzie, w sobotę we Wrocławiu wystąpią w klubie… Od Zmierzchu Do Świtu! Na koniec Warszawa i klub Proxima.

Ta amerykańska formacja, która na muzycznym rynku działa już od 1992 roku, doskonale znana jest wszystkim wielbicielom filmów Roberta Rodrigueza. Grupa stworzyła muzykę na potrzeby takich obrazów jak np.: „Desperado” czy „Od Zmierzchu Do Świtu”, gdzie również pojawiła się w roli muzyków – wampirów. Także podczas jednej z tras koncertowych, zespołowi jako trzeci gitarzysta towarzyszył sam Robert Rodriguez. Lider zepsołu – Tito Larriva ma także na swoim koncie liczne role fimowe, np. zagrał on szaleńca w „Million Dolar Hotel” Wima Wendersa.

W 1997 roku ukazał się długo oczekiwany debiut zespołu, rewelacyjnie przyjęty krążek „Tarantism”, a już 2 lata później swoją premierę ma kolejny album „Hungry Sally & Other Killer Lullabies”, gdzie zespół znowu przy wykorzystaniu bardziej i mniej typowych instrumentów dla muzyki rockowej (jak np. skrzypce czy mandolina), stworzył zupełnie nową i ekcytującą jakość w muzyce. Ciekawostką może być również fakt, że w 1997 roku utwór „White Train” został motywem przewodnim…mistrzostw świata we wrestlingu. Na kolejnej płycie – „Little Bitch”, która swoją premierę miała w 2000 roku, zespół poszedł w kierunku eksperymentów muzycznych: jednak nowatorskie brzmienie i zupełnie nowe podejście do wokali nie do końca odpowiadało fanom grupy i na kolejnym krążku – „Andalucia” (2002 r.), zespół powrócił do stylu wypracowanego na 2 pierwszych płytach.

W kwietniu tego roku swoją premierę miał piąty album w dyskografii formacji – „Back Into The Darkness” natomiast na polskim rynku, krążek ten ukaże się już 12 stycznia. Na polskich koncertach zespołu na pewno nie zabraknie nie tylko nowych kompozycji, ale również i tych najbardziej klasycznych, jak np. „After Dark”, „Back to the House That Love Built” czy „Strange Face of Love”. Zapraszamy!

CENA biletu:

Kraków i Warszawa: 80, Wrocław: 85

W dniu koncertu:

Kraków i Warszawa: 90 zł, Wrocław: 95 zł

12.06.09 – Kraków, Rotunda

13.06.09 – Wrocław, Od Zmierzchu Do Świtu

14.06.09 – Warszawa, Proxima

Początek koncertów: godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 19.00

Więcej informacji na stronie:

http://www.metalmind.com.pl/

Polecane

Share This