To było grane: 1 lutego


2013.02.01

opublikował:

To było grane: 1 lutego

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

01.02.1955 – Wojciech Hoffmann, jeden z najbardziej zasłużonych dla polskiego metalu muzyków kończy dzisiaj 58 lat. Od ponad 30 lat dzielnie wojuje z zespołem Turbo, w muzycznym CV ma także grę w Czerwonych Gitarach. Do najpopularniejszej bigbitowej grupy trafił po rozpadzie Turbo, nagrał z Czerwonymi Gitarami dwie płyty, zagrał z grupą sporo koncertów m.in. w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Na początku XXI wieku reaktywował Turbo, na czele którego stoi do dziś.

01.02.1975 – Z obozu OutKast przez ostatnie miesiące dobiegały sprzeczne informacje. Najpierw słyszeliśmy, że nowa płyta duetu pojawi się w 2012 roku, potem mówiło się o pierwszej połowie 2013, ale ostatnio Big Boi rozwiał wszelkie nadzieje mówiąc, że na nowy materiał nie ma szans. Na osłodę urodzony dokładnie 38 lat temu muzyk proponuje nowy klip do nagranego z Ludacrisem utworu „In The A”. Piosenka znalazła się na wydanej w grudniu 2012 roku płycie Big Boia „Vicious Lies and Dangerous Rumors”.

01.02.2008 – 5 lat temu światło dzienne ujrzał owoc jednej z najciekawszych polskich kolaboracji muzycznych – płyta „Męska muzyka” nagrana przez Wojciecha Waglewskiego oraz jego synów – Bartka (Fisz) i Piotrka (Emade). Panowie podzielili się pracą nad krążkiem, dzięki czemu każdy zrobił to, co potrafi najlepiej. I tak od strony kompozycyjnej „Męską muzyką” zajął się lider Voo Voo, teksty pan Wojciech napisał wspólnie z Fiszem, a produkcję materiału wziął na siebie Emade.


Polecane

Share This