To było grane: 11 kwietnia


2013.04.11

opublikował:

To było grane: 11 kwietnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

11.04.1987 – Niekwestionowany talent przyniósł jej uznanie krytyków i publiczności, ale nie tylko. Urodzona dokładnie 26 lat temu Joss Stone dostała od Micka Jaggera zaproszenie do składu supergrupy SuperHeavy, z którą wydała przed dwoma laty album „SuperHeavy”. Dla Stone nie był to pierwszy kontakt ze światem The Rolling Stones. Wcześniej wspólnie z Angelique Kidjo nagrała porywający cover „Gimme Shelter”. My także proponujemy Joss w cudzym repertuarze, ale zamiast Stonesów wybraliśmy przeróbkę Dusty Springfield.

11.04.1988 – Ścieżka dźwiękowa do „Dirty Dancing” znalazła na całym świecie ponad 32 miliony nabywców, plasując się jednocześnie w pierwszej dwudziestce największych bestsellerów w historii muzyki. Najpopularniejszym utworem z płyty z muzyką do filmu na zawsze pozostanie wykonywane przez duet Bill Medley i Jennifer Warnes „(I’ve Had) The Time Of My Life”. 11 kwietnia 1988 podczas 60 gali wręczenia Oscarów twórców piosenki uhonorowano w kategorii „Best Original Song”.

11.04.1988 – W lipcu Iron Maiden odwiedzą Polskę z trasą „Maiden England”, podczas której zespół nawiązuje do trasy 7th Tour Of A 7th Tour promującej album „Seventh Son Of A Seventh Son”, który trafił do sprzedaży 11 kwietnia 1988 roku. Album uznawany w zgodnej opinii fanów za jedno ze szczytowych osiągnięć zespołu był ostatnim nagranym przez tzw. klasyczny skład Iron Maiden. Po zakończeniu trasy promującej płytę z zespołu na 10 lat odszedł Adrian Smith.

11.04.2011 – Od kilku dni możemy cieszyć się nową płytą Elvis Deluxe „The Story So Far”, tymczasem dziś świętujemy urodziny poprzedniego krążka – „Favorite State Of Mind”. Druga płyta rodzimych stoner rockowców ukazała się dokładnie 2 lata temu. Ozdobiony piękną okładką album doskonale pokazuje rozwój grupy, która w przeciągu 4 lat od wydania pierwszego longplaya „Lazy” znacznie poszerzyła spektrum swoich inspiracji, rozciągających się od Davida Bowie, poprzez Kyuss aż po Turbonegro.


Polecane

Share This