To było grane: 14 marca


2013.03.14

opublikował:

To było grane: 14 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

14.03.1933 – Obchodzący dziś swoje 80 urodziny Quincy Jones bez wątpienia zasługuje na miano legendy współczesnej muzyki. Amerykański muzyk, kompozytor i producent, pamiętany dziś przede wszystkim dzięki albumom Michaela Jacksona („Off the Wall”, „Thriller” oraz „Bad”), przy których powstawaniu miał ogromny udział. Laureat dwudziestu siedmiu nagród Grammy, włączając w to Grammy Legend Award, był również gwiazdą ubiegłorocznej edycji gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts.

14.03.1980 – 33 lata temu w pobliżu lotniska na Okęciu rozbił się samolot Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecący z Nowego Jorku. W tragicznym wypadku zginęło 87 osób, w tym polska piosenkarka Anna Jantar – żona Jarosława Kukulskiego, matka Natalii Kukulskiej.  Załoga samolotu zgłosiła awarię maszyny na ok. minutę przed planowanym podejściem do lądowania. Do katastrofy doszło ok. 11.15 polskiego czasu.

14.03.2011 – “Renesoul”, druga płyta Pinnaweli, ukazała się 3 lata po debiutanckim krążku „Soulahili”. Przerwa między obiema płytami z jednej strony nie była specjalnie długa, ale z drugiej pierwszy singiel w postaci piosenki „Przeczucie” fani poznali już w 2009 roku, gdzie piosenka brała udział w konkursie premier podczas festiwalu w Opolu. Dyskografia Pauliny Przybysz w najbliższych miesiącach poszerzy się o kolejne wydawnictwo. Tym razem nie będzie to album solowy, ale płyta nowego projektu artystki Rita Pax.


Polecane

Share This