To było grane: 16 czerwca


2013.06.16

opublikował:

To było grane: 16 czerwca

16.06.1970 – Od ponad 20 lat stoi na czele formacji Big Day, poza tym zajmuje się m.in. publicystyką. Z Big Dayem nagrał osiem płyt, ostatnia – „Nasza fala” – ukazała się w ubiegłym roku. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych formacja Marcina Ciurapińskiego była jednym z najpopularniejszych zespołów na rodzimej scenie. Ich inspirowane latami sześćdziesiątymi i britpopem piosenki zdobywały szczyty list przebojów. Wokalista i gitarzysta grupy kończy dzisiaj 43 lata.

{reklama-hh}

16.06.1971 – 42 lata temu urodził się Tupac Shakur, jeden z najwybitniejszych raperów z zachodniego wybrzeża. Co ciekawe, Shakur sławiący w swojej twórczości zalety Kalifornii urodził się w… Nowym Jorku. Rodzina Tupaca opuściła jednak wschód kiedy ten miał kilkanaście lat, stąd cały okres jego pracy twórczej wiąże się już z zachodem. Solowym debiutem artysty była płyta „2Pacalypse Now” z 1991 roku. Oprócz działalności stricte muzycznej 2Pac parał się aktorstwem. Zdążył wystąpić m.in. u boku Mickeya Rourke’a, Tima Rotha i Jamesa Belushi. Tupac zmarł we wrześniu 1996 roku na skutek ran postrzałowych.

16.06.2008 – 16 czerwca to ważna data w karierze Ani Dąbrowskiej. Dokładnie pięć lat temu do sprzedaży trafiła trzecia płyta artystki „W spodniach czy w sukience?”. Rok później ukazał się natomiast trzeci album francuskiego projektu Nouvelle Vague. Muzycy zachwyceni głosem Ani zaprosili ją do zaśpiewania piosenki „Johnny And Mary” z repertuaru Roberta Palmera. U nas jednak coś z solowej płyty Ani.

Polecane

Share This