To było grane: 17 czerwca


2013.06.17

opublikował:

To było grane: 17 czerwca

17.06.1997 – 15 lat temu we Francji odbyły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Imprezę wygrali gospodarze, ale nie to interesuje nas w tej chwili najbardziej. Na rok przed mistrzostwami, 17 czerwca 1998 roku do sklepów trafiła gra wideo, oferująca tryb rozgrywki halowej, rozegranie eliminacji oraz samego turnieju finałowego, a także Davida Beckhama na okładce. Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest jednak to, że piosenką promującą „FIFA: Road To World Cup 98” było „Song 2” jednej z gwiazd tegorocznego Open’era, czyli Blur.

17.06.1997 – Tak jak dla wielu fanów Metalliki płyty „Load” czy „Reload” pozostają solą w oku, tak samo w przypadku Megadeth podobne opinie krążą m.in. na temat „Cryptic Writings”. Album sprzed 16 lat, siódmy w dorobku zespołu Dave’a Mustaine’a, zniechęcił część fanów delikatniejszym, rockowym brzmieniem, ale z drugiej strony przysporzył grupie garść nowych fanów, dla których wcześniejsze dokonania Megadeth były trudne do zaakceptowania.

17.06.2011 – Fani (i fanki) My Chemical Romance czekając na koncert grupy podczas Orange Warsaw Festival, nie mieli prawa przypuszczać, że oto mają jedyną okazję, by zobaczyć zespół w Polsce. Grupa była jedną z gwiazd pierwszego dnia czwartej edycji imprezy. Na Pepsi Arenie zagrali wówczas także Skunk Anansie i Moby, samą imprezę otworzyły występy Foxa z Pauliną Przybysz oraz Piotra Lisieckiego. Dzień później Paulina wystąpiła ponownie, tym razem z reaktywowanym Sistars, a skład uzupełnili Plan B i Jamiroquai.

Polecane

Share This