To było grane: 19 kwietnia


2013.04.19

opublikował:

To było grane: 19 kwietnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

19.04.1982 – Jeśli zapytamy fanów Queen, jaki album swoich ulubieńców uważają za najsłabszy, spora część odpowie – „Hot Space”. 31 lat temu na rynku pojawił się singiel pt. „Body Language” Utworowi autorstwa Freddiego Mercury`ego, podobnie większości pochodzących z longplaya, bliżej było do stylistyki spod znaku disco, aniżeli do rockowego oblicza Queen z lat 70-tych. Ponadto, piosenka została zilustrowana dość frywolnym teledyskiem. Na stronę B wydawnictwa trafił utwór pt. „Life is Real (Song for Lennon)”, będącym hołdem dla Johna Lennona, prywatnie wielkiego idola wokalisty.

19.04.1988 – Zmarły przed 25 laty Jonasz Kofta przeszedł do historii polskiej piosenki nie tylko jako wykonawca wielu przebojów sprzed lat, ale też znakomity autor tekstów. Spod jego ręki wyszły m.in. „Pamiętajcie o ogrodach”, „Wakacje z blondynką” czy „Jej portret”. Artysta zmarł 19 kwietnia 1988 roku w wyniku zakrztuszenia się podczas posiłku. Wcześniej przez wiele lat zmagał się z nowotworem.

19.04.2010 – Lada dzień na ekrany polskich kin zawita „Iron Man 3”. Dziś możemy cieszyć się trzecimi urodzinami ścieżki dźwiękowej poprzedniej części. Płyta zatytułowana „Iron Man 2” była niczym innym jak tylko kompilacją hitów AC/DC. Utwory australijskich Szkotów królowały w filmie wyreżyserowanym przez Johna Favreau, królowały też na listach przebojów, gdzie składanka poradziła sobie nadzwyczaj dobrze, docierając do czwartego miejsca na liście Billboardu i piątego w zestawieniu OLiS.

19.04.2011 – „Nie znoszę swojego głosu do tego stopnia, że jest mi głupio nawet kiedy mam się po prostu odezwać” – powiedział kiedyś Duff McKagan. Jednak z czasem były basista Guns N` Roses zdołał się przemóc, w wyniku czego podjął się roli śpiewającego gitarzysty w grupie Loaded. Dokładnie 2 lata temu ukazał się trzeci longplay zespołu, zatytułowany „The Taking”. Płyta ma również posłużyć jako kanwa dla filmu, który formacja przygotowuje wraz z Jamie Burtonem Chamberlainem.

Polecane

Share This