To było grane: 19 października


2012.10.19

opublikował:

To było grane: 19 października

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

19.10.1993 – Kariera Mariah Carey trwa już ponad dwie dekady. Szczyt popularności artystki przypadł jednak na lata dziewięćdziesiąte, zwłaszcza ich pierwszą połowę. Wydany w 1993 roku krążek „Music Box” jest najlepiej sprzedającym się albumem Mariah. Do dziś sprzedano ok. 32 milionów kopii krążka. 19 października 1993 do sklepów trafił singiel z piosenką „Hero”, będącą do dziś najczęściej -obok „Vision of Love” z pierwszej płyty – wykonywaną na koncertach przez Carey. Bez „Hero” nie może obejść się żaden regularny ani tym bardziej charytatywny koncert Mariah.

19.10.2003 – Kariera Ludacrisa na dobre zaczęła się na przełomie wieków. W chwili wydania „Chicken-n-Beer” Christopher Bridges był już zarówno uznanym przez środowisko raperem, jak i twórcą docenionym przez fanów. Krążek promowany m.in. singlami „P-Popin” i „Stand Up” w pierwszym tygodniu osiągnął w Stanach sprzedaż przekraczającą 400 tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło mu zadebiutować na samym szczycie listy Billboardu. Na „Chicken-n-Beer” można znaleźć także kawałek „Act A Fool” (bonus track na płycie) ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Za szybcy, za wściekli”.

19.10.2009 – Zwycięstwo w “The X-Factor” otwiera praktycznie wszystkie drzwi, stąd Alexandra Burke – laureatka piątej edycji brytyjskiego „The X-Factor” od samego początku mogła współpracować z Ne-Yo i Flo-Ridą. Owocem współpracy z nimi, a także masą innych muzyków i producentów była wydana trzy lata temu płyta „Overcome”. Krążek pierwotnie miał się ukazać już w marcu, ale muzyczne mózgi z Wysp nie były w stanie przygotować dla Burke odpowiednio dobrych piosenek, stąd prace nad krążkiem przeciągnęły się do jesieni. Pierwszym zwiastunem „Overcome” było „Hallelujah” Leonarda Cohena. Singiel ukazał się 10 miesięcy przed premierą albumu. Na samej płycie pełni jedynie rolę nagrania bonusowego.


Polecane

Share This