To było grane: 20 marca


2013.03.20

opublikował:

To było grane: 20 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

20.03.1972 – Greckie nazwisko dużo mówi o korzeniach Alexa Kapranosa, wokalisty i gitarzysty Franz Ferdinand. Ojciec muzyka jest Grekiem, a sam Alex spędził w tym kraju dzieciństwo. Zanim na scenie pojawił się Franz Ferdinand, Kapranos występował z grupą The Karelia. Nagrał z nią nawet album „Divorce At High Noon”. Na początku XXI wieku muzyk założył grupę, na czele której stoi do dziś. Franz Ferdinand trzykrotnie gościli w Polsce, ostatnio podczas ubiegłorocznej edycji Open’er Festival.

20.03.1976 – Obchodzący dziś 37. urodziny Chester Bennington nie miał łatwego dzieciństwa. Na szczęście udało mu się wyjść na prostą, dzięki czemu nie zmarnował swojego talentu. A talent ten bez wątpienia posiada, co udowadnia światu od dobrych kilkunastu lat, głównie za sprawą występów w grupie Linkin Park. Oprócz działalności muzycznej związanej z tą grupą, wokalista ma również na koncie album nagrany pod szyldem Dead by Sunrise, zatytułowany „Out of Ashes”.

20.03.2009 – Nine Inch Nails i Jane’s Addiction wpadli na genialny, a jednocześnie oczywisty pomysł, nazywając wspólną trasę koncertową NIN/JA Tour. W ramach tournée, do którego zaproszono także Street Sweeper Social Club, grupy objechały całe Stany, odwiedziły też Europę. Teoretycznie NIN/JA Tour dotarło także do Polski, ale w praktyce dostaliśmy osobne koncerty obu headlinerów na przestrzeni kilku tygodni. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła okolicznościowa EP-ka „NIN/JA Tour Sampler”, na której Nine Inch Nails, Jane’s Addiction i Street Sweeper Social Club umieścili po dwa utwory. Darmowe wydawnictwo pojawiło się w sieci 20 marca 2009 roku.


Polecane

Share This