To było grane: 23 lutego


2013.02.23

opublikował:

To było grane: 23 lutego

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

23.02.1951 – Najpierw w Bemibek, potem w Bemibem, wreszcie solo – Ewa Bem od lat z powodzeniem funkcjonuje na rodzimej scenie. Najbliżej jej do jazzu, choć w piosenkach artystki można wyczuć popowy sznyt, a także szczyptę bluesa. Współpracowała z największymi w Polsce. Artystka urodziła się 23 lutego 1951 roku. „Kakadu”, ostatnia jak dotąd płyta Ewy Bem, trafiła na rynek w 2006 roku. Może już czas na nowy album…

23.02.1998 – Buty spadały nawet tym, do których Madonna nigdy nie trafiała. „Frozen” szybko zostało okrzyknięte arcydziełem popu, piosenka do dziś zajmuje wysokie pozycje w plebiscytach na najlepszy utwór amerykańskiej artystki. Dziś mija dokładnie 15 lat od momentu premiery singla zapowiadającego płytę „Ray of Light”. Również uważanej za jedno ze szczytowych osiągnięć Madonny.

23.02.2004 – Debiutancki krążek Ani Dąbrowskiej ukazał się dokładnie 9 lat temu. Płyta „Samotność po zmierzchu” szybko dotarła na szczyt listo OLiS, co z jednej strony jest zasługą udziału artystki w pierwszej edycji „Idola”, ale z drugiej to po prostu zasługa bardzo dobrego materiału. Płyta pozostawała na liście 50 najlepiej sprzedających się krążków w Polsce przez 41 tygodni.


Polecane

Share This