To było grane: 23 marca


2013.03.23

opublikował:

To było grane: 23 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

23.03.1953 – Mimo sześćdziesiątki na karku Chaka Khan wciąż zaskakuje wigorem i gigantyczną ilością energii. Karierę rozpoczęła jako dwudziestolatka i praktycznie z miejsca osiągnęła sukces. W 1975 dostała pierwszą statuetkę Grammy, do dziś uzbierała ich 10. W równie wielkim stylu wykonuje własne kompozycje, jak i repertuar gigantów soulu i bluesa. Trudno się dziwić, sama jest prawdziwym gigantem muzyki. Artystka urodziła się 23.03.1953 roku.

23.03.1968 – Damon Albarn, jeden z najwszechstronniejszych muzyków naszych czasów, kończy dzisiaj 45 lat. Sławę przyniósł mu oczywiście zespół Blur, z którym Albarn odwiedzi w tym roku Polskę. Albarna słuchaliśmy także w Gorillaz, The Good, the Bad and the Queen czy Rocket Juice & The Moon. Artysta nagrywał także solo. W zeszłym roku przekroczył kolejną barierę, wydając operę zatytułowaną Dr Dee.

23.03.2003 – Dokładnie dziesięć lat temu w Los Angeles odbyła się 75 ceremonia wręczenia Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród nagrodzonych znalazł się Eminem, którego uhonorowano statuetką za najlepszą piosenkę wykorzystaną w filmie. Artystę doceniono za „Lose Yourself” z „8. Mili”. Gala przyniosła także szereg innych statuetek okołomuzycznych – najlepszym filmem okrzyknięto „Chicago”, a Oscar za reżyserię trafił do Romana Polańskiego, którego uhonorowano za opowiadający o Władysławie Szpilmanie film „Pianista”.


Polecane

Share This