To było grane: 23 października


2012.10.23

opublikował:

To było grane: 23 października

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

23.10.1964 – Po cieżkich bojach wygrał casting na następcę Jasona Newsteda w Metallice, zostawiając w tyle m.in. Mike’a Ineza z Alice In Chains. Wcześniej występował m.in. z Ozzy’m Osbourne’m, grał też w wesołej kompanii Mike’a Muira, czyli Suicidal Tendencies (a także bliźniaczym Infectious Grooves). Robert Trujillo urodził się w Santa Monica w październiku 1964 roku. Jego kariera na dobre rozpoczęła się wraz z dołączeniem do Suicidal Tendencies w końcówce lat osiemdziesiątych. Do Metalliki trafił na krótko przed wydaniem kontrowersyjnego albumu „St. Anger” z 2003 roku.

23.10.1995 – Zagranie trzech koncertów jednego dnia jest ciężkie, ale na pewno wykonalne. Wielu artystów było w karierze zmuszanych do takich przedsięwzięć. Ale Def Leppard poszli znacznie dalej, grając 23 października 1995 trzy koncerty na… trzech kontynentach. Zaczęli w marokańskim mieście Tangiers, następnie udali się do Londynu, a stamtąd do Vancouver. Wszystko w ramach Vault Tour. Niby strefy czasowe były po ich stronie, ale w niczym nie umniejsza to wagi przedsięwzięcia grupy dowodzonej przez Joe Elliotta.

23.10.2000 – 12 lat temu Związek Producentów Audio Video utworzył zestawienie sprzedaży płyt w Polsce, czyli listę OLiS. Zestawienie zawiera dane pochodzące od czołowych sprzedawców płyt – zarówno stacjonarnych jak i sklepów internetowych. W pierwszym wydaniu listy obejmującym okres od 23 do 29 października na pierwszym miejscu znalazła się płyta „Golec uOrkiestra 2”. Co ciekawe, na najniższym stopniu podium również znalazł się krążek grupy braci Golec. Na drugiej pozycji uplasowała się wówczas Madonna ze swoim „Music”.

23.10.2001 – iPody nie były pierwszymi przenośnymi odtwarzaczami plików muzycznych, ale ich popularność doprowadziła do tego, że słowo „iPod” oznacza dziś nie tylko odtwarzacz od Apple, ale dla wielu jest synonimem mobilnego urządzenia służącego do słuchania muzyki. Pierwsza generacja sprzętu – iPod classic 1G trafiła do sprzedaży dokładnie 11 lat temu.

23.10.2009 – Teoretycznie wydany 1 października singiel „Nie mogę cię zapomnieć” zdążył przygotować fanów Agnieszki Chylińskiej na nadejście „Modern Rocking”. Wcześniej słuchali jedynie zapowiedzi artystki i współpracującego z nią duetu producentów Plan B (Bartek Królik, Marek Piotrowski znani m.in. z Sistars i Łąki Łan). Mimo wszystko wraz z premierą krążka mnóstwo osób przeżyło ogromny szok. Odmieniona Chylińska naturalnie niespecjalnie podeszła „prawdziwym” fanom, stąd wokalistka w krótkim czasie dowiedziała się o sobie kilku nowych rzeczy. Nie zmienia to jednak faktu, że w ciągu dwóch miesięcy sprzedano 45 tysięcy egzemplarzy „Modern Rocking”, a sama Agnieszka jest z tej płyty bardzo dumna. W niemal każdym wywiadzie udzielonym podczas promocji albumu wokalistka podkreślała, że zawsze marzyła o nagraniu takiej płyty.


Polecane

Share This