To było grane: 24 lutego


2013.02.24

opublikował:

To było grane: 24 lutego

24.02.1955 – Dziś swoje pięćdziesiąte ósme urodziny obchodzi Martyna Jakubowicz. Wokalistka, gitarzystka oraz kompozytorka kojarzona jest głównie z muzyką z pogranicza rocka, bluesa oraz folku. Zadebiutowała w 1977 roku na scenie warszawskiego klubu Remont. W trakcie swojej wieloletniej kariery współpracowała z wieloma artystami takimi jak Jerzy Styczyński, Jacek Skubikowski czy grupa Oddział Zamknięty. Artystka ma również na koncie album pod wiele mówiącym tytułem „Tylko Dylan” z 2005 roku, nagrany wraz z muzykami Voo Voo.

24.02.1977 – Tego dnia miała miejsce premiera płyty „Physical Graffiti” grupy Led Zeppelin. Powstawanie tego dwupłytowego albumu przebiegało dość burzliwie, czego efektem było nawet chwilowe odejście Johna Paula Jonesa z zespołu. Ostatecznie jednak grupie udało się wydać album, który został przyjęty przychylnie zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego efektem były bardzo dobre wyniki sprzedaży. Longplay zawiera m.in. takie utwory jak „In My Time of Dying”, „Trampled Under Foot” czy też słynny „Kashmir”, które to znalazły się w setliście londyńskiego występu Led Zeppelin z 2007 roku.

24.02.1992 – Dwadzieścia jeden lat temu miał miejsce ślub Kurta Cobaina oraz Courtney Love. Para pobrała się po dwóch latach znajomości, a sama ceremonia odbyła się na Hawajach. Courtney miała na sobie suknie należącą niegdyś do aktorki Frances Farmer, natomiast Kurt przyodział zieloną piżamę, ponieważ jak sam twierdził, „był zbyt leniwy, aby ubrać smoking”. Małżonkowie doczekali się też córki Frances, która przyszła na świat w sierpniu tego samego roku. Niestety, jak wiadomo parze nie było dane żyć długo i szczęśliwie, z powodu samobójstwa Cobaina, które miało miejsce w roku 1994.


Polecane

Share This