To było grane: 25 października


2012.10.25

opublikował:

To było grane: 25 października

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

 

25.10.1962
– Zaledwie tydzień temu świętowaliśmy pięćdziesiąte urodziny basisty Red Hot Chili Peppers Flea, a dziś taki sam jubileusz świętuje perkusista tej grupy Chad Smith. Bębniarz Papryczek i Chickenfoot jest znany ze swojego rock’n’rollowego trybu życia, dlatego można spodziewać się porządnej imprezy. Do tej okazja pojawi się już jutro wieczorem po koncercie w amerykańskim Little Rock. Następny koncert Red Hoci grają dopiero dwa dni później, więc Chad powinien do tego czasu dojść do siebie.

25.10.1979 – Roztacza wokół siebie niesamowitą, niemal mistyczną aurę. Na koncertach rzuca czar na publiczność, na płytach fascynuje. Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć po jej ostatni – wydany przed dwoma tygodniami – krążek „The Haunted Man”. Brytyjska wokalistka Natasha Khan, znana bardziej jako Bat For Lashes, kończy dzisiaj 33 lata. O wyjątkowości jej talentu mogli przekonać się uczestnicy tegorocznego Open’era, na którym Natasha zaśpiewała m.in. kilka – przedpremierowych wówczas – piosenek z „The Haunted Man” z przejmującą „Laurą” na czele.

25.10.1984
– Debiutowała w 2001 roku albumem “Katy Hudson” wydanym pod własnym nazwiskiem. Płyta nie chwyciła, więc spróbowała jeszcze raz, tym razem jako Katy Perry. Artystka kończy dziś 28 lat. Jako Katy Perry nagrała dwie płyty i na razie nie ma co liczyć na kolejną. W lipcu tego roku pojawił się film dokumentujący dotychczasową karierę Katy. Perry mówi w nim, że chce zrobić sobie przerwę i wróci do nagrywania „za jakiś czas”. Wokalistka obiecała też, że za sprawą kolejnej płyty poznamy jej zupełnie nowe oblicze. Kto wie, może zdecyduje się znów zmienić nazwisko.

25.10.2004
– Zanim do sprzedaży trafił debiutancki album Moniki Brodki, dostaliśmy dwie EP-ki zatytułowane „Mini Album vol. 1” i „Mini Album vol. 2”. Ktoś w wytwórni doszedł do kapitalnego wniosku, że warto połączyć oba wydawnictwa w jedno, dlatego 12 z 14 ścieżek zawartych na wydanym osiem lat temu „Albumie” to piosenki znane właśnie z tych EP-ek. Rok później zdecydowano się zarobić na tnich raz jeszcze i do sklepów trafiła reedycja płyty zatytułowana… „Reedycja”. Brodka od samego początku próbowała sił jako autorka tekstów, niemniej w przygotowaniu materiału pomagały jej m.in. Karolina Kozak i Ania Dąbrowska.


Polecane

Share This