To było grane: 26 grudnia

Dziś urodziny obchodzą m.in. Lars Ulrich i Jared Leto. 26 grudnia to także rocznica śmierci Magika.


2012.12.26

opublikował:

To było grane: 26 grudnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

26.12.1963 – Dziś swoje czterdzieste dziewiąte urodziny świętuje Lars Ulrich. Perkusista oraz współzałożyciel Metalliki urodził się w duńskim Gentofte. Choć zapowiadał się na obiecującego tenisistę, wybrał jednak ścieżkę muzyczną, dzięki czemu od ponad trzydziestu lat do spółki z Jamesem Hetfieldem stoi na czele amerykańskich gigantów metalu. W 2009 roku został wyróżniony mianem „Najlepszego perkusisty metalowego” w plebiscycie magazynu „DRUM”. Prywatnie związany jest z modelką Jessiką Miller.

26.12.1971 – Jared Leto latem wraca do Polski. Jego zespół – 30 Seconds To Mars – będzie jedną z gwiazd drugiej edycji Impact Festival. Sam Leto, który kończy dziś 41 lat, oprócz bycia gwiazdą rocka para się także aktorstwem. Na jego koncie znajdują się m.in. „Requiem dla snu” czy „American Psycho”. Kilka tygodni temu media obiegły szokujące zdjęcia portretujące Jareda przygotowującego się do roli w „Dallas Buyers Club”. Na potrzeby filmu Leto schudł do tego stopnia, że kiedy staje bokiem, praktycznie niemożliwe staje się dostrzeżenie go.

26.12.2000 – 12 lat temu wcześnie rano Piotr Łuszcz wyskoczył z okna mieszkania znajdującego się w jednym z katowickich bloków? Dlaczego? Na dobrą sprawę do dziś nie wiemy i niewiele wskazuje, abyśmy mieli się dowiedzieć. Przez lata najpopularniejszą hipotezą była ta związana z unikaniem wojska, ale z czasem – zwłaszcza po pojawieniu się filmu „Jesteś bogiem” – do głosu zaczęły dochodzić także inne teorie związane z przyczynami skoku Magika.


Polecane