To było grane: 26 kwietnia


2013.04.26

opublikował:

To było grane: 26 kwietnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

26.04.1959 – Znakomity autor i równie dobry interpretator cudzej twórczości. Błyszczy jako solista, ale potrafi też znakomicie wypełniać przestrzeń, goszcząc np. u Katarzyny Nosowskiej, Pati Yang i wielu innych. Wywodzi się ze środowiska jazzowego, ale niezwykle szeroki wachlarz jego muzycznej ekspresji znacznie wykracza poza wszelkie ramy gatunkowe. Stanisław Sojka, znany też jako Stanisław Soyka, kończy dzisiaj 54 lata.

26.04.1960 – W świecie muzyki jest jeden słynniejszy Roger Taylor, co bynajmniej nie oznacza, że powinniśmy przemilczeć 53. urodziny perkusisty Duran Duran. Co ciekawe, drugi – słynniejszy – Roger Taylor także jest perkusistą, tyle że w Queen. Równie ciekawe jest to, że w składzie Duran Duran przez lata występowali także dwa inni muzycy o nazwisku Taylor i żaden nie był spokrewniony z perkusistą. Z perkusistą Queen również.

26.04.1975 – Mimo trwającej od kilku lat zawieruchy wokół Slipknot, perkusista grupy Joey Jordison nie składa broni. Oprócz macierzystej formacji stoi na czele zespołu Murderdolls, ma za sobą występy z Kornem, a także udział w wyjątkowym projekcie Roadrunner United, w ramach którego najwybitniejsi muzycy nagrywający dla Roadrunner Records przygotowali porywającą płytę na dwudziestolecie wytwórni. Sam Jordison jest nieco starszy, kończy dziś 38 lat.


Polecane

Share This