To było grane: 26 marca


2013.03.26

opublikował:

To było grane: 26 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

26.03.1948 – Jest posiadaczem prawie najsłynniejszych ust w rock‘n`rollu, zaraz za tymi należącymi do Micka Jaggera. Nie mniej charakterystyczne są jego głos oraz zachowanie na scenie. Kończący dziś 65 lat Steven Tyler jest bez wątpienia jedną z ikon muzyki rockowej. Wokalista kojarzony jest rzecz jasna przede wszystkim z Aerosmith, którego frontmanem jest już od 43 lat. W tym czasie zespół dorobił się prawdziwie kultowego statusu. Poza działalnością związaną z Aerosmith, Tyler może pochwalić się również sporą ilością gościnnych występów oraz skromnym dorobkiem solowym.

26.03.1980 – Trochę pomieszkuje w Londynie, trochę w Nowym Jorku, czasami wpada do Polski. Pati Yang jest dziś jednym z naszych najważniejszych muzycznych towarów eksportowych. Naprawdę nazywa się Patrycja Grzymałkiewicz i urodziła się 33 lata temu we Wrocławiu. Jako dziecko poczuła smak tras koncertowych, towarzysząc swojej mamie i jej partnerowi Janowi Borysewiczowi w wojażach z Lady Pank. Zadebiutowała jako osiemnastolatka, wydając wznowioną niedawno płytę „Jaszczurka”. Po latach przyznała, że Polacy nie byli wówczas gotowi na taką muzykę, stąd płyta poradziła sobie znacznie gorzej niż by mogła. Dziś ma na koncie 4 pełnowymiarowe albumy, jedną płytę FlyKKiller, którą współtworzyła z mężem Stephenem Hiltonem, a także kilka EPek.

26.03.2012 – Słuchając wydanej dokładnie przed rokiem płyty „Noctourniquet” The Mars Volta, trudno pogodzić się z faktem, że to prawdopodobnie ostatni krążek w karierze tej błyskotliwej formacji. Prace nad szóstym albumem studyjnym doprowadziły do ściany formułę funkcjonowania The Mars Volta. Wokalista grupy Cedric Bixler-Zavala zbuntował się przeciw autorytarnym rządom lidera Omara Rodrigueza-Lopeza. W styczniu tego roku Cedric poinformował, że historia zespołu dobiegła końca. Klip, który widzicie poniżej, nie jest oficjalnym teledyskiem, gdyż taki nigdy nie powstał. Mamy do czynienia z tzw. „fan video”, którego autor Shaun Springer został nagrodzony za swoją pracę opiewającą na 500 dolarów kartą prezentową na oficjalny merchandise grupy.


Polecane

Share This