To było grane: 28 stycznia

Dziś m.in. rocznica sesji nagraniowej do "We Are The World".


2013.01.28

opublikował:

To było grane: 28 stycznia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

28.01.1963 – Dziś swoje pięćdziesiąte urodziny świętuje Dan Spitz. Gitarzysta, który ze względu na swój niewielki wzrosty bywa nazywany „Mini Tower”, znany jest przede wszystkim z występów w thrashmetalowej grupie Anthrax, w której grał w latach 1983-1995 oraz 2005-2007. Przez krótki czas był również gitarzystą Overkill, czyli innej thrashowej legendy. Obecnie Dan występuje w grupie Red Lamb. Co ciekawe, Spitz posiada certyfikat zegarmistrzowski, wydany przez WOSTEP – szwajcarską szkołę mieszczącą się w Neuchatel.

28.01.1980 – W czasach, gdy Backstreet Boys święcili największe triumfy, plakaty z jego podobizną były ozdobą ścian milionów nastolatek. I choć obchodzący dziś trzydzieste trzecie urodziny Nick Carter nie cieszy się już taką popularnością jak dawniej, na pewno znalazłoby się wiele osób, które nadal mają sentyment zarówno do samego Nicka, jak i całego zespołu. Oprócz występów z Backstreet Boys, Carter ma na koncie również solowy album, wydany w 2002 roku oraz kilka kreacji aktorskich, m.in. w „Edwardzie Nożycorękim” Tima Burtona, w którym pojawił się mając zaledwie dziesięć lat.

28.01.1985 – Dokładnie dwadzieścia osiem lat temu odbyła się sesja nagraniowa charytatywnego singla „We Are The World”. Utwór autorstwa Michaela Jacksona i Lionela Richie, którego producentem był Quincy Jones, został nagrany pod szyldem USA for Africa. Podczas sesji, odbywającej się tego samego dnia, co rozdanie nagród American Music Awards (co z pewnością ułatwiło zgromadzenie tak imponującej ekipy) prezentowali się tacy giganci, jak Ray Charles, Tina Turner, Bruce Springsteen oraz sami autorzy kompozycji, jak i wielu innych, niemniej znanych artystów. Piosenka została nagrodzona dwiema nagrodami Grammy, a dochód z singla, na którym się znajdowała, wyniósł około dziewięćdziesięciu milionów dolarów.


Polecane