To było grane: 3 lutego


2013.02.03

opublikował:

To było grane: 3 lutego

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

03.02.1959 – Mieli wszelkie predyspozycje do tego, by móc zmieniać świat. Bardzo wcześnie stali się sławni, ich piosenki zdobywały szczyty list przebojów, a na koncerty waliły tłumy fanów. Ritchie Valens, Buddy Holly i Jiles Perry Richardson mieli odpowiednio 17, 22 i 28 lat. Wszyscy należeli do pionierów rock’n’rolla. Cała trójka zginęła w wypadku lotniczym 3 lutego 1959 roku. Dzień tragedii określono później „dniem, w którym umarła muzyka”.

03.02.1968 – 45 lat temu w londyńskim studiu Abbey Road The Beatles rozpoczęli nagrywanie wydanej później na singlu piosenki „Lady Madonna”. Podczas pierwszego dnia zarejestrowano trzy ścieżki pianina, sekcję rytmiczną i część partii gitar. Powstała też pierwsza wersja wokali, która ostatecznie nie trafiła do finalnej wersji. Już w połowie marca 1968 roku singiel „Lady Madonna” wylądował na półkach sklepów płytowych.

03.02.2012 – Skoro już jesteśmy przy Madonnach… rok temu do sprzedaży trafił singiel „Give Me All Your Luvin’” zwiastujący nadejście dwunastej płyty Madonny „MDNA”. Wcześniej, w listopadzie 2011 roku do sieci wyciekło demo utworu. W „Give Me All Your Luvin’” Madonnę wspierają Nicki Minaj i M.I.A.. Singiel trafił nie tylko do sprzedaży cyfrowej, ukazał się także na płycie CD ze stroną B w postaci remiksu „Give Me All Your Luvin’”  przygotowanego z udziałem LMFAO.


Polecane

Share This